Bugünkü
Takvim

'larını ihbar eden zanlı yakalandı!

Hatay'da 'e ait ın durdurulmasına ilişkin soruşturma kapsamında ihbarı yapan şüpheli askeri personelin Diyarbakır'da gözaltına alındığı, zanlının çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı bildirildi.

  • Güncel
  • 26.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.02.2015 20:11
ABONE OL
O hain yakalandı!
Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, 1 Ocak 2014'te Kırıkhan-Reyhanlı yol güzergahında 'e ait ın durdurulmasına ilişkin ihbarı yapan şüphelilerin tespitine yönelik Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca 31 Ocak 2014 tarihinde başlatılan soruşturma ile ayrıntılı ve kapsamlı çalışmalar sonucunda ihbarı yapan şüphelinin Hatay İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli personel H.A. olduğu tespit edildi.

Şüpheli H.A'nın söz konusu olaya ilişkin dün Diyarbakır'da gözaltına alındıktan sonra Adana'ya getirildiği, Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkındaki suçlamalarla ilgili ifadesi alınan zanlının tutuklanması talebiyle Adana 3. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildiği belirtildi.

Zanlının çıkarıldığı mahkemece "Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme" ve "Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk amacıyla açıklama" suçlarından tutuklandığı kaydedildi.

kalan karakter 1000

mehmet kaplan mehmet kaplan

şimdi herkes anladımı jandarma derhal sivilleşmelidir.birçok olayın altından bunlar çıkuyor.vatanmı savunacaksınız devlete kumpasmı kuracaksınız.bunu izahı olmaz.bu adama en ağır cezayı verin.ama üstlerinide es geçmeyin.askerde emir komuta vardır.mutlaka bu adamada birisi ya cesaret vermiştir yada emir vermiştir.cezasını çrksin.arkadan birisi aynı hatayı yapanasın.vatan söz konusu olunca tüylerim diken diken olur.nedense vatana ihaneti kaldıramıyorum.şahsıma zaten hergün ihaenet ediyorlar.bari laflada olsa VATANIMA SAHİP ÇIKAYIM.VATAN SAĞ OLSUN İHANET EDENLERDE KAHRU PERİŞAN OLSUN.ZELİL OLSUN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 27.02.2015 18:16
haberci haberci

o haine kesinlikle en ağır ceza verilmelidir.aslına bakacak olursanız,yüce dinimizde vatan hainliğinin cezası çok açıktır.yani idamdır.ama bizim kanunlarımız hep bi yerlerden toplama kafir kanunları olunca çaresiz kalıyorsunuz.yinede hakim ve savcılarımız gerekeni yapacaklardır inşaallah.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 27.02.2015 17:38
Dmr Dmr

Sefamısın nesin senin beynin senin kafan arkadan çalışıyor galiba

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır1
cevapla 27.02.2015 14:07
sefa kaya sefa kaya

adam vatandaşlık görevini yapmış vatana ihanet edenleri ihbar etmiş işide yataklık edenlerden hesap sorulsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır37
cevapla 27.02.2015 12:32
ibilgili ibilgili

bu kişi şimdi mart karını gördü elhamdülillah.

Aynı Görüşte misiniz?
evet32
hayır1
cevapla 27.02.2015 08:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.