Bugünkü
Takvim

Bakan Yılmaz'dan Bahçeli'ye sert tepki

, Devlet Bahçeli'nin TSK ile ilgili sert sözlerine tepki gösterdi.

  • Güncel
  • 25.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.02.2015 19:43
ABONE OL
Bahçeli'nin çirkin sözlerine bir tepki daha!
Bakan Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde bazı siyasi parti temsilcilerinin Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını haksız bir şekilde eleştirdiğini, yakışıksız bir üslupla muhatap aldığını belirtti.

"Öncelikle siyasetçinin muhatabı yine siyasetçidir ve siyasetçi olmak durumundadır" görüşünü paylaşan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Eğer bir siyasi tarafından uygulanan politikaların siyasi sorumluluğuna sahip olan hükümete yönelik bir eleştiri getirilecekse, bu eleştiri hükümete ve ilgili bakana yönelik olmalıdır. Yönetimde sorumluluk, karar alma mercisinde bulunanlara aittir. Eleştiri yapan siyasetçi, gelecek dönem için iktidara talip ise farklı bir politika izleyeceğini söyleyebilir ve bu da zaten muhalefetin asli görevidir.

Ancak, hükümetin aldığı kararları uygulayan devlet bürokrasisini eleştirmek, bu eleştiriyi de hakaretamiz bir üslupla yapmak, hem hukuka hem siyasi ahlak ilkelerine aykırıdır. Hükümet yerine bürokratı hedef alan bir muhalefet, iktidar olma umudunu yitirmiş demektir. Bu muhalefet anlayışından da bu siyasi üslup seviyesinden de aziz milletimize bir hayır gelmeyeceği bilinmelidir. Gerçek bu olmasına rağmen, bakan yerine bürokratların veya bakanla birlikte bürokratların eleştirilmesi en azından siyasi acziyeti göstermektedir."

- "Bu tür beyanları şiddetle kınıyorum"

Yılmaz, üzerine titrenmesi gereken kurumları hedef alan siyaset tarzının, milletin engin ferasetinden kaçmadığını ve ma'şeri vicdanda mahkum edildiğini vurgulayarak, "Türk milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal çıkarlarını gözetme sorumluluğu sadece iktidara ait değildir. Muhalefetten beklenen, hassasiyet arz eden bu tür durumlarda, milli şuurla hareket etmek olmalıdır" değerlendirmesinde bulundu.

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, şöyle devam etti:

"Muhalefet partilerine mensup siyasilerin, devlet geleneği ve hukuki mevzuatın bir gereği olarak, kendilerine cevap verme durumunda olmayan kişilere ve özellikle günlük siyasi tartışmalara konu yapılmaması gereken TSK mensuplarına yönelik, akla, izana ve insafa sığmayan eleştiri ve saldırıları kesinlikle doğru değildir. Her zaman olduğu gibi aziz milletimizin bu konuda da en doğru değerlendirmeyi yaptığına inanıyor, bu tür beyanları şiddetle kınıyorum. "


kalan karakter 1000

ayhan ayhan

bahçeli ve saz ekibi çıldırmış durumda seçimden sonra istifa edecek bahçeli ve kemal kaçacak delik arayacak ama kaçamayacak hesap vereceksiniz paralelci kafalara oy yok

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 26.02.2015 09:11
deniz deniz

gerçek milliyetçi ve vatansever erdoğandır bahçeli sen hdp ile birlik ol yasalar çıkmasın diye mücadele et oktay vuralın yeğeni p.k.klı ona ne cevap vereceksin susma cevap bekliyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 26.02.2015 09:10
aras aras

bahçeli paralelcilerin oyuncağı olmuştur

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 26.02.2015 09:08
barış barış

bakanım ses ayarı olmayan o çatlak sesiyle hitleri anımsatan bahçeliyi muhatap almayın siz yolunuza devam edin bizim halkın desteği size yeter

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 26.02.2015 09:07
ahmet ahmet

bahçeli sen yalakalık yapıyon o paşanın tırnağı olamazsın belli oluyorki sen alman casususun

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 26.02.2015 07:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.