Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 24.02.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 24.02.2015 13:50

Kimlerle yan yana olduklarına baksınlar

, ''Türk Silahlı Kuvvetlerimizi ve hükümetimizi hedef alanlar, önce dönüp kimlerle yan yana olduklarına bir baksınlar'' dedi.

Sen onun tırnağı olamazsın!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda muhtarlarla bir araya geldi.

Erdoğan'ın burada yaptığı konuşmadan ana başlıklar şöyle:

"Şimdi yeni bir hayal başladı. 7 Haziran'da seçimi kazanıp iktidara gelecekler, 8 Haziran'da gazetelere ve artık daha başka neleri gözlerine kestirdilerse onlara el koyacaklar. Kendilerine rehber olarak, ideal olarak Milli Şef dönemini, 1960 darbesini alanlardan başka ne beklenebilir? Biz kendimize kılavuz olarak sadece ve sadece milletimizi aldık. Milletin bize çizdiği yolda, ondan aldığımız yetkiyle ülkemize hizmet etmenin çabası içinde olduk"

"Bu konuda söylenen sözler, cehalet boyutunu, iftira boyutunu aştı. Halbuki mesele o kadar açık, o kadar net, o kadar ortada ki bölgede büyük bir karmaşa ve çatışma ortamı var. Bizim de orada askerlerimiz bulunuyor. Ortalık böyleyken, toz, dumanken, bizim burada kalkıp askerlerimizi bile bile ateşe atmanın bir anlamı var mı? Yok"

ATILACAK TIRNAĞININ BİR PARESİ OLAMAZSIN
"Bir siyasi partinin genel başkanı, ülkenin Cumhurbaşkanına, Başbakanına, Genelkurmay Başkanına ve onların nezdinde tüm askerlerimize akıl almaz ithamlarda bulunuyor, seviyesizce hakaretler yağdırıyor.

"Tek bir Mehmetçiğin burnunun kanamaması için her türlü hassasiyeti gösteren Türk Silahlı Kuvvetlerimizi ve hükümetimizi hedef alanlar, önce dönüp kimlerle yan yana olduklarına bir baksınlar.''

"Kalkıp da Genelkurmay Başkanımıza akla hayale gelmemiş ifadelerle saldıran bu zatın önce aynaya bir bakması lazım. Sen şu anda Genelkurmay Başkanımızın atılacak tırnağının bir paresi dahi olamazsın"

"Milletten umudunu kesenler, işi milletin askerine, ordusuna, onun komutanına saldırmaya kadar vardırmışlardır. Bugüne kadar ülkenin, milletin hayrı için taş üstüne taş koydukları görülmemiş olanların, bu başarılı operasyonu bahane ederek, milletimizin gözbebeği ordumuza saldırmalarına asla izin vermeyiz, vermeyeceğiz. nin temsilcilerine ve milletin bağrından çıkan kahraman ordumuza yönelttikleri saldırılar için kendilerini şiddetle kınıyorum."

kalan karakter 1000

sebastian sebastian

sayın cumhurbaşkanım terbiyeli olan örneği vermiş..
paşamızın attığı tırnağın parçası bile olamazsın demiş
bir başka örnek daha var..
aslında o olması lazımdı..
hani helada......

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 24.02.2015 22:18
salih salih

Sayın Cumhurbaşkanın Ağzına sağlık,bahçeli beyinde hasarlı olduğu için anlayamaz,

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 24.02.2015 19:59
mehmet mehmet

Muhabirlerin işi çok zor. 7 haziran saat 21.00 da bakalım muhalefet liderlerini nerde bulacaklar? bulamayacaklar ki.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 24.02.2015 19:20
erman erman

büyüksün sayın cumhurbaşkanımız sizi çok seviyoruz allah başımızdan sizi eksik etmesin

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır3
cevapla 24.02.2015 17:13
kaan kaan

cumhurbaşkanımıza sonuna kadar güveniyoruz o türkiyenin çimentosudur

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır2
cevapla 24.02.2015 17:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.