Bugünkü
Takvim

26 yaşın altındakilere kötü haber

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, servis şoförleri için yaş sınırı kriteri getirdi. Buna göre 26 yaşın altındaki kişiler olarak çalışamayacak.

  • Güncel
  • 24.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 24.02.2015 14:27
ABONE OL
26 yaşın altındakilere kötü haber
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yönetmelikte yapılan değişikliğe göre, 18 yaşını doldurup ehliyet ile ilgili şartları yerine getiren herkes servis kullanamayacak. Okul servis araçlarını kullanan şoförlerin 26 yaşından gün alması gerekecek.

Bakanlık şoförlerin ehliyet sürelerine ilişkin de değişikliğe gitti. Buna göre şoförlerde daha önce aranan 3 yıl süreyle E sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartı 5 yıla çıkarılırken, B sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartı ise 5 yıldan 7 yıla çıkarıldı. Bakanlık ayrıca "Her 5 yılda bir şoförlük mesleği bakımından bedeni ve psikoteknik açıdan sağlıklı olduklarını gösteren bir sağlık raporunu yetkili sağlık kuruluşlarından almış olmak" şartını da getirdi.

kalan karakter 1000

Eşref togrul Eşref togrul

Yasak yerine bir eğitim kriteri daha mantıklı olurdu ne yani 26 yaşından sonramı insanlar meslek sahibi olacaklar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.02.2015 15:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.