Bugünkü
Takvim

'Siz gidin, dışardaki patronlarınız gelsin'

Sabah Gazetesi yazarı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin düzenlediği başarılı operasyonunu eleştirenleri topa tuttu. Babaoğlu ''Bu operasyonu başka bir iktidar yapsaydı Türk askerini bataklığın ortasından çekip çıkardığı ve ülkeyi barış çizgisinde tuttuğu için" ayakta alkışlardınız'' Yalan mı? diye yazdı.

  • Güncel
  • 23.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.02.2015 10:21
ABONE OL
'Siz gidin, dışardaki patronlarınız gelsin'

Babaoğlu bugünkü yazısında başarılı Şah Fırat operasyonunu hazmedemeyenlere isim vermeden göndermelerde bulundu. Operasyona ''ricat, kat karşılığında IŞİD'e arazi vermek" diyenlere ''Ulan siz daha düne kadar Süleyman Şah Türbesi'nin tarihiyle ve mevcudiyetiyle dalga geçiyordunuz. Bunu bilmiyor muyuz'' diye eleştirdi.İşte 'nun ''En iyisi, siz gidin dışardaki patronlarınız gelsin'' başlıklı yazısı:

Geçmişte kamuoyunu istedikleri gibi yönlendirdiklerini düşünüyorlardı
Rahattılar.
Kamu onlarındı, oy da kolaydı...
Belli ki, kafaları "orada" kalmış!

Ne söyleseler, yutarız sanıyorlar.
Anlamışsınızdır, bizim uslanmaz, arlanmaz "ecnebiler"imizden söz ediyorum...
Halkın onların gerçek yüzünü tanımadığına inanmaları ayrıca acıklı tabii!
Şimdi Süleyman Şah Türbesi operasyonu hakkında ürettikleri tezviratın ve sosyal medyaya kustukları şüphelerin alıcı bulamamasına kızıyorlar. Maskelerinin inmesinden bu yana çok zaman geçtiğini unutuyorlar.
Hele biri eski, diğeri çok yeni iki gazete genel yayın yönetmeni var ki, dünkü sosyal medya mesajlarından bahsetmeden geçemeyeceğim.
Biri "ricat" demiş!
Öteki "kat karşılığında IŞİD'e arazi vermek"ten dem vurmuş, aklı sıra dalgasını geçiyor.
İzninizle ağzımı bozmak istiyorum...
Ulan siz daha düne kadar Süleyman Şah Türbesi'nin tarihiyle ve mevcudiyetiyle dalga geçiyordunuz. Bunu bilmiyor muyuz?
Ayrıca geçtim Süleyman Şah'ınkini, herhangi bir türbe ne zaman umurunuzda oldu da, şimdi bu havalara girdiniz?
Sizin sözünüze kim inanır!
Kim bu riyayı ciddiye alır!
Erdoğan ve Davutoğlu değil de, başka bir iktidar bu operasyonu yapsaydı, onu "Türk askerini bataklığın ortasından çekip çıkardığı ve ülkeyi barış çizgisinde tuttuğu için" ayakta alkışlardınız!
Yalan mı?
Dilinizi ve numaralarınızı ezberledik artık.
Hala güvendiğiniz "dayı"larınız ve karanlık hesaplarınız varsa, emin olun ki, halk onları da boşa çıkartacak, size yine "halkçı"lığınız kalacak.
En iyisi siz gidin, dışardaki patronlarınız gelsin.
Açıklık iyidir!

kalan karakter 1000

zeki zeki

bende sayın haşmet babaoğlunun sözlerine katılıyorum tespitleri o kadar yrindeki halk deyimiyle cuk oturmuş diline kalemine sağlık

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 23.02.2015 14:54
jackal jackal

haşmet bey helal olsun yazınız müthişti.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 23.02.2015 14:26
neslihan neslihan

Sn.Haşmet Bey, hergün köşe yazılarınızı okuyorum. siz ne beyefendi,ne kadar koca yürekli bir adamsınız.hai derler ya ADAM GİBİ ADAMSINIZ. sağolun varolun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır2
cevapla 23.02.2015 13:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.