Bugünkü
Takvim

Operasyon akıllara bu sahneyi getirdi

TSK gece yarısı Saygı Karakolu'na operasyon düzenledi. Sabaha karşı yapılan operasyon, TRT1'de ekrana gelen 'daki Süleyman Şah sahnesini akıllara getirdi.

  • Güncel
  • 22.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.02.2015 12:48
ABONE OL
Operasyon akıllara bu sahneyi getirdi
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Saygı Karakolu'na gece yarısı operasyon düzenledi. Karakolda görev yapan 44 bordo bereli Türkiye'ye getirildi. Süleyman Şah'ın naaşının nakledileceği yer olan Suriye Eşmesinde bir bölge kontrol altına alındı.

TÜRBE İMHA EDİLDİ
Operasyon sonrası Genelkurmay'dan askerlerimizin ve emanetlerimizin başarılı bir şekilde kurtarıldığı, Süleyman Şah Türbesi ve karakolunun IŞİD'in eline geçmemesi için imha edildiği açıklaması yapıldı.

DİRİLİŞ'TE O SAHNE
Bugün yapılan operasyondan henüz kimsenin haberi yokken geçen hafta yayınlanan TRT'nin dönem dizisi 'da bu olaya değinildi. Dizinin yayınlanan bölümünde Süleyman Şah ile Kurdoğlu arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

NESLİMİZDEN BİRİLERİ, MEZARIMIZI BURADA KOYMAZ
Konuşma sırasında Kurdoğlu Süleyman Şah'a "Burası bizim mezarımız olacak" dedi. Ona cevap ise Deli Demir'den geldi. "Merak etme Kurdoğlu, neslimizden birileri gelir mezarımızı burada komaz"

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.