Bugünkü
Takvim

'dan çirkin benzetme!

Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni , Eşme köyüne Türkiye bayrağı diken askerler için skandal bir benzetmede bulundu.

  • Güncel
  • 22.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.02.2015 18:23
ABONE OL
Can Dündar'dan çirkin benzetme!
Türk ordusu sabaha karşı 'de bulunan Süleyman Şah Kargı Karakolu'na bir operasyon düzenledi ve türbenin nakledileceği bir başka Suriye toprağına da Türk bayrağı dikti.

Cumhuriyet Gazetesi genel yayın yönetmeni Dündar, gece yarısı Süleyman Şah Karakoluna yapılan operasyon sonrası Türk bayrağının Eşme Köyü'nde göndere çekildiği fotoğrafı 2. Dünya savaşında çekilen işgalci ABD askerlerinin fotoğrafına benzetti.

Dündar, "Operasyon fotoğrafı, tipik proraganda çalışması. 2 Dünya Savaşı'nda Amerikalılar denemişti. Ama burada ricatı örtüyor." tweetini paylaştı.

Dündar'ın kastettiği olay şuydu: 1945 yılında Japonlarla Iwo Jima adasında yaşanan kanlı muharebe esnasında ABD askerlerinin bayraklarını bir tepeye dikmelerini gösteren fotoğraf yayınlanmıştı. Bu fotoğrafın hikayesi ise daha sonra ortaya çıktı. Bayrağın ilk dikildiği anda fotoğraf çekilemediğinden daha sonra askerlerin benzer bir sahneyi kurgulamışlardı.

Bu fotoğraf Pentagon tarafından ABD kamuoyunda hem savaşa desteği arttırmak hem de o dönem çıkan 'savaş tahvilleri'nin satışını desteklemek için bir reklam kampanyasında da kullanıldı.

Oysa Türk askerinin operasyon adresi uluslararası anlaşmalara göre "Türk toprağı sayılan" Süleyman Şah Saygı Karakolu'ydu.


kalan karakter 1000

sıddık gürsoy sıddık gürsoy

bu hain züppeyide gazeteci yaptılar insan bu kadar geri zekalı casus olamaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.02.2015 01:24
gamze gamze

türkiye eski türkiye değil yaşasın yeni türkiye yaşasın Erdoğan yaşasın davutoğlu

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.02.2015 01:18
murathoca murathoca

bu ne idiyi belli olmayan can dündar denen hain yani içimizdeki irlandalı şereften yoksun it yeter artık kökünün mutlaka bir etnik gurup oldugu belli it oğlu it hain şerefsiz bir sus artık çok ileri gidiyorsun ......

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.02.2015 01:02
akbas akbas

Bu uzun mert adam bunlarin oyunlarini bozuyor Türkiye düsmanlirinin iceride ve disarida uykulari kaciyor sen cok yasa Uzun Adam

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.02.2015 23:25
zelimhan zelimhan

bu zaten CONİ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.02.2015 22:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.