Bugünkü
Takvim

in cansız bedeni 17 gün sonra bulundu

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde bindikleri lastik botun Büyük Menderes Nehri'nde ağaç dalına takılıp alabora olması sonucu akıntıya kapılarak kaybolan Kara Pilot 'in cansız bedenine 17 gün sonra ulaşıldı.

  • Güncel
  • 19.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.02.2015 10:43
ABONE OL
Üsteğmenin cansız bedeni 17 gün sonra bulundu
İstanbul'daki 4. Kara Havacılık Alay Komutanlığı'nda görevli ve bir yılık evli Pilot , izinli olarak geldiği memleketi Denizli'nin Sarayköy ilçesinde 3 Şubat günü saat 10.30 sıralarında ördek avlamak için 3 arkadaşıyla lastik bota binerek Büyük Menderes Nehri'ne açılmıştı. Kabağaçlar mevkiinde bir ağaç dalına takılan bot alabora olmuş, akıntıya kapılan Üsteğmen İz gözden kaybolurken, diğer 3 arkadaşı bir ağaç dalına tutunarak sürüklenmekten kurtulmuştu. Kayıp Pilot Üsteğmen İz'in bulunması için Denizli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi, Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri ve jandarma, Aydın Jandarma Bölge Komutanlığı ile Ege Ordu Komutanlığı'ndan gelen 2'si termal kameralı 3 helikopterle gece gündüz aramalar yapıldı. Burak İz'in eşi beden eğitimi öğretmeni Sinem İz, annesi ve babası, pilot arkadaşları ve diğer yakınları da bölgeye gelerek nehir kenarındaki sazlıklarda arama yaptı. Kara Pilot Üsteğmen Burak İz'in cansız bedenine bugün sabah saatlerinde ulaşıldı. 17 gündür süren aramalar neticesinde Burak İz'in cesedi Bogazkent Feslek Regülatörü'nde bulundu. Jandarma ekiplerinin gördüğü ceset üzerine tüm ekipler bölgeye geldi. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerine bağlı 3 dalgıç nehre indi ve suya merdiven indirildi. Suya atılan iple üsteğmenin cesedi yukarı çıkartıldı. Cenazeyi gören yakınları büyük üzüntü yaşadı. Pilot Üsteğmen Burak İz'in cenazesi otopsi için Buharkent Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı İlyas Tuncer, "Sabah erken saatlerde haber geldi. Aramalar her gün devam ediyordu. Koordineli bir şekilde çalışmalar yapıldı. Son aşamada aile ile görüşerek kapaklarda arama yaptık. Cenaze kapaklara vurunca da şehidimizi bulduk. Ekiplerimiz de inerek cenazeyi çıkarttık'' dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.