Bugünkü
Takvim

'Taban ibadet içindeyken tavan ihanet içinde'

AK Parti'den milletvekili adayı olmak için Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa eden , "Paralel yapıda taban ibadet içindeyken tavan ihanet halinde" dedi.

  • Güncel
  • 19.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.02.2015 17:26
ABONE OL
'Taban ibadet içindeyken tavan ihanet içinde'
Kendisi için düzenlenen veda yemeğinde konuşan , geçmişte birçok partinin çöküşünün belediyelerden başladığını söylerken, Shp ile Anap'ı örnek gösterdi. Belediyelerin bir sınav yeri olduğunu anlatan Özhaseki şunları söyledi:

"Allah'a şükür partimiz de yüz akımız oldu. 12 senedir Türkiye'de iyi işler yapılıyor. Vesayet rejimi çökertilerek, inanan insanların mağduriyeti çözülerek Türkiye'nin 100 yıllık sorunlarına parmak basıldı. Bunlar kolay işler değildi. Bu mağduriyeti herkes biliyordu. Rahmetli Hocam Erbakan da, rahmetli Özal da biliyordu; ama güçleri yetmiyordu. Allah'a hamdolsun bu dönemde Tayyip Bey ve yakın arkadaşları müthiş bir başarıyla yüzümüzün akı oldular dini ve milli konuları rehber edinmişler. Ellerinden gelen güzel hizmeti yaptıkları için biz de kapımızı açtık."

Gülen cemaatini de 17 Aralık operasyonu nedeniyle suçlayan Özhaseki, "Niye dini hizmetleri kendine görev edinmiş insanlar kalkar da bir hükümeti devirme operasyonu içerisinde olur? Neden bantlarla insanları çeker ya da dinlerler?" dedi. Telefon dinlemelere değinen Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Niye bir Enerji Bakanı, Genelkurmay Başkanı, Başbakan, Cumhurbaşkanı dinlenir? Yolda giden bir TIR çevrilip de 'Türkiye IŞID militanlarına yardım ediyor' diye niye bağlanır? Niye Güneydoğu'ya gidilir de PKK'lılara destek verilir? Bunu bir parti yaparsa anlarım. Bir cemiyet, bir cemaat olarak dini ve milli meseleleri ön plana getirerek, talebe hizmetlerini ön plana getirerek ve bunları konuşarak hizmet ederken bunlar niye yapılır? Cenab-ı Allah akıllarını başlarına getirsin. Çok samimi ihlaslı arkadaşlar var, kıyamıyoruz onlara bir şey demeye. Paralel yapıda taban ibadet içindeyken tavan ihanet halinde. Yukarıdaki dönen bu ihanet şebekesinin yapmış olduğu işleri aşağıdaki gariplerden çıkarmanın da bir manası yok. Allah anlayış versin."

kalan karakter 1000

Alican Alican

Başkan söylediklerin abiler ablalar ve kurum çalışanları için ne kadar geçerli.Siz çalışanların yerinde olsanız ne yaparsınız.Yinede barışda ülkemiz hayrına fayda vardır

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.02.2015 13:56
HALASKAR HALASKAR

Sayın Başkanım, bir senedir tabandaki arkadaşlara aynı şeyi söylüyoruz fakat onlar bizde hata olmaz,hata sizde diyorlar.Tartışma da bile çirkefleşiyorlar.Akılları başlarında değil başkalarında .Allah ıslah etsin.Uzun Adamın yolu açık olsun....

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.02.2015 20:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.