Bugünkü
Takvim

Pazar tezgahından siyasete

Bolu'da pazardaki tezgahında meyve sebze satan 49 yaşındaki , Ak Parti'den milletvekili aday adayı oldu. Küçük esnafın sorunlarını bildiği için milletvekili aday adayı olduğunu belirten Adalet Karadayı, 550 milletvekilinden birinin de pazarcı esnafı olmasını istediğini söyledi.

  • Güncel
  • 19.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.02.2015 11:05
ABONE OL
Pazar tezgahından siyasete
Hal pazarındaki tezgahında meyve sebze satan , Ak Parti'den milletvekili aday adayı oldu. Yaz aylarında karpuz, kışın ise meyve sebze satan Adalet Karadayı, Ak Parti'nin etkinliklerinde ve kongrelerinde en ön sıralarda attığı sloganlarla dikkat çekiyor. Partinin renkli simaları arasındaki Adalet Karadayı, aday adaylığı için partisine 5 bin TL'lik ücreti yatırarak gönül verdiği partisinin vereceği kararı beklemeye başladı.

Küçük esnafın sorunlarını bildiği için aday olduğunu ifade eden Karadayı, "550 milletvekilinin içerisinde halkı temsil eden, halkın içinden gelen bir pazarcı esnafının milletvekili olmasını isterim. Aday oldum ve hiçbir maddi beklentim yok. Milletvekili olursam eğer alacağım maaşı Filistin'deki yetimlere ve Bolu'daki engellilere bağış yapacağıma söz verdim. Ülkesine kumpas kuran, Türk TIR'larını durduran, bildiri dağıtan, ülkesini kötüleyen okumuş cahil savcılara haddini bildirmek için aday oldum. Benim cahilliğimin onların okumuşluğundan daha iyi olduğunu düşündüğüm için aday oldum" dedi.

Ak Parti'den aday adayı olmasının ardından olumlu ve olumsuz tepkiler aldığını anlatan Karadayı, "Kimisi gülüyor, kimisi 'Helal olsun iyi yapmışsın' diyor. 'Halktan biri olursa çok iyi olur' diyenler var. Ben özellikle pazarcı esnafına destek olmak amacıyla 550 milletvekilinden birinin pazarcı esnafı olmasını çok isterim" diye konuştu.

Gezi olaylarının ardından siyasete girmeye karar verdiğini söyleyen Karadayı, şöyle konuştu:

"Gezi olaylarında ambulanslar, belediye otobüsleri yakıldı, esnafın işyerlerinin camları kırıldı, kaldırımlar söküldü. Bu araçlar bizim gibi küçük esnafın verdiği vergilerle alınan araçlar. Gezi olaylarına katılan insanların araçları da vardır. Araçları birazcık çizsinler de ben göreyim onları. Bu vergileri küçük esnaf ödüyor"

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.