Bugünkü
Takvim

dayanışması

’da yasadışı iddiasıyla gözaltına alınan istihbaratçı polislere destek için adliye önüne gelen polis meslektaşlarının eylem yaptıkları sırada çekilen fotoğrafları ortaya çıktı.

  • Güncel
  • 19.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.02.2015 16:50
ABONE OL
Paralel polis dayanışması
Yasadışı dineleme yaptıkları iddiasıyla 5 Ocak 2015 günü gözaltına alınan polislerin adliyedeki sorguları sırasında Adliyesi önüne gelerek devlet büyüklerini hedef alan sloganlar atan gurubun içinde olduğu belirtilen polislerin görüntüler ortaya çıktı.

07 Ocak 2015 günü saat 11.00'da gerçekleşen eylemde Devlet Büyüklerine Hakaret Suçu'nu işlediği değerlendirilen gurupta 15 Emniyet personeli olduğu belirlendi. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü gurubun içindeki polisleri tek tek belirledi ve haklarında adli işlem başlattı. Gurubun "Tiran bizi de alsana" slogan attığı kaydedildi. Güvenlik Şube Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan 21 kişi emniyetten serbest bırakılırken soruşturma sürüyor. Dosyadaki şüphelilerden birisi de serbest bırakılan şüphelileri alkışlarken görüntülere takılan Cihan Medya Dağıtım Şanlıurfa Temsilcisi Murat Şimşek…

Adliyede önünde eyleme katıldığı tespit edilen emniyet mensupları ise şunlar:

Ahmet Çıracı, Ertuğrul Sevgili, Harun Yaldız, Tahsin Demir, Ebubekir Varlıoğlu, Süleyman Aydın, Muhammed Üstündağ, Ahmet Ateş, Emin Yasin Gök, Fikret Eroğlu, Ahmet Şeker, Kenan Gedik, Sadi Bayrak, Hüseyin Sarıkaya, Volkan Kemaş,

Öğretmenler: Cengiz Algül, Hakan Mutlu, Hacı Murat Yasul


BAHANELERİ HAZIR
Eylemci polisler Güvenlik Şube Müdürlüğü'nde alınan ifadelerinde masum olduklarını iddia ettiler. Gözaltına alınan arkadaşlarına ve onların ailelerine destek amacıyla adliye önüne geldiklerini iddia ettiler. Fakat görüntülerde polislerin alkış tutukları, slogan attıkları tespit edildi.

ANADOLU ATAYÜN'E 3 AYRI SUÇLAMA
Şanlıurfa'da gerçekleştirilen eylemlere katılan tutuklu polis müdürü Yurt Atayün'ün kardeşi 1. Sınıf Emniyet Müdürü Anadolu Atayün'ün de suçu ve suçluyu övme ve hakaret ile iftira suçu kapsamında suç içerikli açıklamalar yaptığı anlaşıldı. Atayün'ün bulunduğu ilde ifadesinin alınacağı öğrenildi.


kalan karakter 1000

Reisi Allah korusun Reisi Allah korusun

Reis yanındayız....Sonuna kadar git...Mümin 2 defa ısırılmaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 19.02.2015 20:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.