Bugünkü
Takvim

Ecevit’in koruması 'den adayı

Bülent Ecevit’in koruması, eski DSP milletvekili 'den adayı oldu.

  • Güncel
  • 19.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.02.2015 01:25
ABONE OL
Ecevit’in koruması AK Parti'den aday adayı
Eski Başbakan Bülent Ecevit'in Koruma Müdürlüğünü yapan DSP İzmir eski Milletvekili , 'den milletvekili adayı oldu. Birgün, "Çözüm sürecine inanıyorum, derin yapıyla mücadeleye destek vermek istiyorum" diye açıkladı.

Birgün, İstanbul 3. Bölgeden adaylık müracaatını yaptı. Birgün, 1969 yılından beri ailesinin İstanbul'da olduğunu, Gümüşhaneli hemşehrilerinin de üçüncü bölgede ağırlıklı olarak yaşadığını söyledi.

Ecevit'in koruma müdürlüğünün ardından milletvekili seçilen Birgün, "Güneydoğuda özel harekatta görev yaptım. Terör, çözüm süreci konusunda tecrübelerim var. Şu anda yürütülen çözüm sürecine inanıyorum. 1950'li yıllardan sonra iktidarları belirlemeye başlayan bazı unsurlar oldu. Ergenekon davasında ifade verdim. Bu ülkede derin yapı var. Ayrıca başka bir yapının da (paralel) olduğunu ben o dönemde söyledim. Şimdi iktidarın paralel yapıyla mücadelesine destek vermek istiyorum" diye konuştu.

Birgün vekil seçildikten sonra Ecevit ailesi ve partiyle yol ayrımına girmişti. Ankara Or-An semtinde Ecevit'lerin bağışladığı ev de krize neden olmuştu. Birgün bu evi satmak istedi. CHP devreye girerek evi satın alıp, Bülent Ecevit Vakfı'na tahsis etti. Birgün, 2010 Anayasa değişikliği referandumunda da 'evet' diyerek iktidara destek verdi.

kalan karakter 1000

salih salih

Baktı ki chplileri vatan haini olduğunu, inanın eceiti de chp liler yok etti, bence bu adam doğruluğuyla aday oluyor, chp pisliklerine karşı doğru bir karar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 20.02.2015 07:57
Tedbirli olmak Tedbirli olmak

Hakkı Haklı kardeşime aynen katılıyorum.Şu anda hertürlü tuzak olabilir,akla hayale gelmeyen şeyler yaşadık.Ertuğrul Günay'ı unutmayalım.Dışarıdan gelen aday Ak Parti için bir rizk.Atımızı sağlam kazığa bağlayalım da gerisi Allah Kerim.Ak Partinin kendi milletvekilleri(tuzluklar) neler yaptı.Düşman hiç uyumuyor,şeytan gibi her an teyakkuzda.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 19.02.2015 22:58
Hakki Hakli Hakki Hakli

Bu secimde AKP fazla disariya acilmamali ve kendi cekirdek kadrosundan (Milli Görüs) sadik adaylarini belirlemeli! Allah muhafaza HDP'de baraji gecerse 300'ü bulmak zorlasir!
Disaridan transfer edilenlere kancayi takarlar (70'li yillardaki Günes Motel pazarligi, Cindoruk'un semsiye partisi) istifa ettirilip PARALEL HÜKÜMET kurdururlar!
Bence AKP adaylarinin sözlü mülakatini kamera sistemiyle sayin Erdogan'da takip etmeli!
Bu seferki secim sakaya gelmez, Vatanimiz ve Milletimiz icin ölüm kalim meselesi.
Aman cok dikkat!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 19.02.2015 18:20
mehmet mehmet

İstemeyiz . aday yaparlarsa da İzmir'den son sıradan olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır2
cevapla 19.02.2015 16:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.