Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.02.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 17.02.2015 18:57

e elektronik bileklik geliyor

Kadına karşı şiddetin engellenmesine yönelik elektronik kelepçe uygulaması getirilecek.

Kadına şiddete elektronik bileklik geliyor
Mersin'de yaşayan 'ın okuduğu üniversiteden eve dönerken gözü dönmüş bir minibüs şoförü tarafından vahşice öldürülmesi üzerine kadına yönelik şiddete karşı uygulamaya alınan yaptırımlar yeniden gözden geçirilmeye başlandı.

Ülke çapında her kesimden tepki çeken cinayet sonrasında bugün 'te konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı 'ın e yönelik alınacak yeni tedbirlerden bahsetti

Bakan İslam kadına şiddet olaylarında da bileğe elektronik kelepçe uygulamasının getirileceğini açıkladı.

Şiddet mağduru ve şiddet uygulayanın birlikte izlendiği "elektronik bileklik" uygulamasının mağdurların korunmasında en etkin elektronik destek sistemi olduğunu ve bu sistemin Adalet Bakanlığı tarafından başarılı bir şekilde uygulandığını gördüklerini dile getiren İslam, "Söz konusu teknik takip sisteminin şiddet vakalarında da uygulanabilmesi için İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı ile işbirliğine gittik. Mart 2015 itibariyle Ankara ve İzmir illerinde pilot uygulamaya başlayacağız" bilgisini verdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.