Bugünkü
Takvim

Erdoğan'ın kızları evinde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızları ve ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Sare Aydın Yılmaz, Tarsus'ta öldürülen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi 'ın ailesine ziyaretinde bulundu.

  • Güncel
  • 15.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.02.2015 13:34
ABONE OL
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızları taziye evinde
Adana'ya uçakla gelen, karayoluyla Mersin'e geçen , ve KADEM Başkanı Yılmaz, evini ziyaret etti.

Anne Songül Aslan'ın elini öperek başsağlığı ve sabır dileyen Erdoğan ve Albayrak, gözü yaşlı annenin acısını paylaştıklarını belirtti.

Erdoğan ve Albayrak, "Allah sizi kötü insanlardan korusun" diyen anneyi, ellerini tutarak teskin etmeye çalıştı.

Ziyaretten dolayı teşekkür eden Songül Aslan, şöyle konuştu:

"Melek yüzlü kızım benim, canilerle mücadele etmiş, ne emeklerle büyüttüm ben onları, ne zorluklarla büyüttüm çocuklarımı okusunlar diye. İyi yerlerde, iyi bir yerde meslek sahibi olsunlar diye. Bir cani gelip çocuğuma nasıl kıyıyor. Çocuğuma 'eline, diline sahip ol' derdim. Bu niyetle yetiştirdim onları. Çocuğum namusunu korumak için kendini feda etmiş. Bunların, cezalarını en şiddetle çekilmesini istiyorum. Benim çocuğum bunu hak etmedi. Çocuğumun tek suçu dolmuşa binip evine gelmek. Benim çocuğumu elimden kimse alamaz. Buna akıl sır erdiremiyorum, düşündükçe deli oluyorum. Böyle bir hakları yok."

Annenin konuşması sırasında onu sakinleştirmeye çalışan Esra Albayrak, "Allah sabır versin" dedi. Sümeyye Erdoğan da "Senin her zaman yanında olacağız" ifadesini kulandı.

KADEM Başkanı Yılmaz ise gözyaşları içinde anneye şunları söyledi:

"Songül hanım, hiç merak etmeyin biz, gereken neyse kadınlar olarak canımızla başımızla bu caninin, o vahşinin en ağır şekilde yargılanması, cezasını alması için elimizden geleni yapacağız. Bunu takip edeceğiz. Asla bu işin peşini bırakmayacağız. Ben de bir anneyim. Kadınlar, sivil toplum örgütleri, devlet olarak, toplum olarak, hepimiz üzüntünü kalbimizin en derinlerinde yaşıyoruz. Rabbim sana çok büyük sabır versin ama sen de bırakmayacaksın bu mücadeleyi. Sen de bize bu mücadelede yardım edeceksin. Kızın için yapacaksın bunu."

Daha sonra basına kapalı devam eden ziyarette, taziye evinde Kur'an-ı Kerim okundu. Yaklaşık 1 saat süren ziyaret sonrası Sümeyye Erdoğan, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çok acı bir durumu kelimelerle ifade etmenin zor olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Çok korkunç bir durum. Biz olabildiğince acılarını paylaşmak için buraya geldik. Çok güzel ve asil insanlar. Bizim asıl amacımız bu canilerin, bu canavarların en ciddi ve etkili şekilde cezalarını almaları. Biz bunun peşinde olacağız. Biz KADEM olarak da buradayız aynı zamanda. Dernek olarak da bunun takipçisi olacağız. Elimizden geleni yapacağız."

kalan karakter 1000

seher seher

içim acıyor dua ediyorum özgecana ne olur katiller en ağır cezaları alsınlar ölünceye kadar içeride kalsınlar çürüsünler zındanlarda

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır0
cevapla 15.02.2015 19:33
gaye gaye

ziyaret iyi olmuş böle zamanlarda aile kendini yalnız hissetmemeli acılarını paylaşmak gerek

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır0
cevapla 15.02.2015 19:30
turay turay

allah anneye babaya kardeşlerine sabırlar versin içimiz yandı çok üzüldüm insalık bumu yaaa

Aynı Görüşte misiniz?
evet22
hayır0
cevapla 15.02.2015 19:29
önder önder

türkiye aslan ailesinin yanında neolur aile bunu bilsin gerekirse hergün özgecan için sokaklarda oluruz yargımız gereken cezaları verecektir

Aynı Görüşte misiniz?
evet23
hayır0
cevapla 15.02.2015 19:27
eser eser

acınız acımızdır özgecan hepimizin kardeşidir dualarımızı esirgemeyelim bol bol dua edelim kendisine zaten mekanı cennettir kendisinin

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır0
cevapla 15.02.2015 19:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.