Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.02.2015 10:49
ABONE OL

Meteroloji'den sağanak yağış uyarısı

Yağışların Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Balıkesir'in kuzeyi, Tekirdağ, Kocaeli, Çanakkale, Trabzon, Hopa ve Samsun çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Meteroloji'den sağanak yağış uyarısı
Yapılan son değerlendirmelere göre, Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu, İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Çanakkale, Balıkesir'in kuzeyi, Kırklareli'nin kuzey kıyı kesimleri, Muğla, Ankara, Kırıkkale, Konya, Aksaray, Karaman, Kırşehir ile sabah saatlerinde Samsun, Trabzon, Hopa ve Iğdır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Balıkesir'in kuzeyi, Tekirdağ, Kocaeli, Çanakkale, Trabzon, Hopa ve Samsun çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esecek. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren hafif olmak üzere yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu 6
İstanbul: Çok bulutlu ve hafif yağmurlu 8
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 12
Adana: Çok bulutlu, zamanla yağmur ve sağanak yağışlı, sabah saatlerinde hafif puslu ve sisli 14
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla sağanak yağışlı 16
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu 9
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı 9
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli -3
Diyarbakır: Çok bulutlu ve yağmurlu 8