Bugünkü
Takvim

O polis görevden uzaklaştırıldı

'te dün Valiliğe yürüyen esnafa biber gazı sıkmakta tereddüt eden meslektaşına ensesinden tutup "Sık la sık" diye bağıran Çevik Kuvvet'te grup amiri olarak görev yapan polis memuru C.G.G., 'toplumda infiale neden olan tavrı' nedeniyle görevden uzaklaştırıldı.

  • Güncel
  • 13.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 13.02.2015 16:01
ABONE OL
O polis görevden uzaklaştırıldı
Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, dün Valiliğe yürüyen ve yolu kapatıp, uyarılara rağmen açmayan kalabalığa biber gazıyla müdahale sırasında meslektaşı ile olan diyaloğu ile kamuoyunda büyük tepki çeken polis memuru C.G.G.'nin görevde kalmasının sakıncalı görülmesinden dolayı uzaklaştırılmasının kararlaştırıldığı bildirildi.

Müdahale sırasında C.G.G.'nin 'gazcı' olarak görev yapan meslektaşına tavrına ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlimiz Şahinbey ilçesinde 12.02.2015 tarihinde meydana gelen izinsiz gösteri ve protesto eylemine İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü polis grubu tarafından yapılan müdahale sırasında, grupta gazcı olarak görev yapan E.D isimli polis memurumuzun arada kalması ve olaya müdahalede yetersiz kaldığı düşüncesiyle, Grup Amiri polis memuru C.G.G tarafından kendisine yönelik gerçekleştirilen ve toplumda infiale neden olan tavır ve davranışları nedeniyle başlatılan soruşturma sonuçlanıncaya kadar, görevi başında kalmasında sakınca görülen Grup Amiri polis memuru C.G.G hakkında, Valiliğimizce görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmıştır. Kamuoyunun saygıyla duyurulur."

kalan karakter 1000

salih salih

Hak etti, Kendini ne sanıyor amir oldu diye, böyle manyakların atılması daha doğrusu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.02.2015 00:22
ayvalı ayvalı

işte böyleleri Türk Polisini Vatandaşın gözünden düşürüyor,memur sıkmak istemiyor öteki sıkmasını ısrarla dile getiriyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.02.2015 00:11
vatandaŞ vatandaŞ

beklenen yapılmiş

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 13.02.2015 21:25
mehmet mehmet

Hiç bir resmi görev verilmesin. Memurluk hayatı bitsin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 13.02.2015 18:53
canan canan

baska ülkelerde böyle hain polisler sadece görevden el cektirmekle kalmiyor bizim ülkemizdede agir cezalar uygulanmali

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 13.02.2015 18:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.