Bugünkü
Takvim

'ten çarpıcı açıklamalar!

Canan Barlas ile Gündem programında konuşan Yeni Şafak Gazetesi Yazarı , Romanya'da yakalanan 2 polisle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu...

  • Güncel
  • 13.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 13.02.2015 01:51
ABONE OL
Cem Küçük'ten çarpıcı açıklamalar!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasıyla ilgili Romanya'da yakalanan iki zanlının görüntüleri ilk kez A Haber'de yayınlandı. Canan Barlas ile Gündem programında konuşan Yeni Şafak Gazetesi Yazarı , olayı ''ya karşı elde edilen beşinci Büyük zafer olarak yorumladı. Küçük, Romanya'nın polisleri iade edeceğini de söyledi."PARALEL YAPIYA KARŞI BEŞİNCİ BÜYÜK ZAFER"
''22 Temmuz'da polislere yapılan bir operasyon, 14 Aralık'ta tahşiyeciler, bankaya el konulması, 4 tane savcıya meslekten el çektirilmesi.. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 'Paralel Yapı'ya karşı beşinci önemli zaferidir bu. Oslo görüşmeleri, 25 Kasım'da 'böceğin' bulunması, peşinden 7 Şubat hadisesi meydana geliyor. Bu iddianame yazıldıktan sonra ki bu 45 sayfalık bir iddianamedir. İnternette de 'böcek iddianamesi' diye var. Müthiş yazılmış bir iddianame. Cemaat savcılarının yazdığı bir iddianame gibi değil. Bu iki polis bu iddianame yazıldıktan sonra Romanya'da yakalanıyor ama önce Hırvatistan'a, Hırvatistan'dan Macaristan'a, Macaristan'dan Romanya'ya kaçıyorlar. Romanya'da bunlar yakalanıyorlar. 1998 yılında Mesut Yılmaz'ın başbakanlığı döneminde böyle bir olay vardı ve bir iki kişi teslim edilmişti bize. Ben Romanya polisinin de kesin konuşmamakla beraber, bu isimleri Türkiye cumhuriyeti Devleti'ne iade edeceği, vereceği kanaatindeyim. Bu isimlerin deşifre edilmesi, ilişkilerin ortaya çıkarılmasıyla beraber, kimlerle bağlantıları var, bu böcekleri kimlerle koydular, önemli polislerle bunların bağlantıları olduğu söyleniyor, bunlar da ortaya çıktıktan sonra çok ciddi bir şekilde, önemli bir deşifre olacak. Bunların kaçma sebebi şu; eğer bu iki polis bulunmasaydı 'böcek' soruşturması sonuçsuz kalacaktı. Çok önemli iki polis yakalanmasa dava belki de kapatılacaktı. Bunların yakalanmasıyla bütün yapı da birer birer deşifre olacaktır diye söylemek lazım.''

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.