Bugünkü
Takvim

"Bu saldırı karşısında susmayacağız"

’ta ’nde konuşan , ABD’de 3 Müslüman gencin öldürülmesine ilişkin, bu saldırı karşısında susmayacaklarını belirtti.

  • Güncel
  • 13.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 13.02.2015 16:59
ABONE OL
Bu saldırı karşısında susmayacağız
, 'ta 'nde konuştu. Halkı sandığa çağıran Davutoğlu, "7 Haziran'da yüzde 70'i aşıp yüzde 75 demeye hazır mıyız? Sivas'tan bu zaferi bekliyoruz. Sivas'ı en iyi Sivas anlar. AK Pati yanan ateşleri yakmaya geldi. AK Parti birlik hareketidir. Bu siyasette Kürt Alevi gibi ayrımlara izin vermeyeceğiz. Biz birlik hareketeyiz. Her yerde aynı Kuvaiye milliye ruhunu yaşattık yaşatacağız. Birlik, birlik, birlik diyoruz.

Bizim aramıza sokmak isteyenlere cevabımız açıktır. Bütün nifak odaklarını kurutacağız. Bizim için çözüm süreci böyle milli birliğin adıdır. 1993 yaşanan acıları çok iyi bilir. O dönemde Turgut Özal tarafından çözüm süreci gibi bir oluşum yürütülüyordu. O zamanlarda Uğur Mumcu öldürüldü. Çözüm süreci üzerine yine provakosyanlara yapıldı. Gezi olayları provokasyonları ardından 17-25 Aralık provokasyonları. Sivas Kongresiyle taşlanan Sivas aynı o kongrenin bilinciyle milli birliğin yanında olacak.

Sivas'a sırtımızı veriyoruz. Sivas'a dayanıyoruz. Milli birliğin sağlanması için çözüm sürecine kattık. Buradan bütün partilere sesleniyorum. 6-7 provokasyonları yapıldı. Yeni bir döneme başlarken Kobani'yi bahane eden teröristler büyük bir kaos çıkarmaya başladılar. Biz onların karşısında dimdik durduk. Silahlı bütün unsurlar bu topraklardan çekilmeli ve şiddet dili derhal terk edilmelidir. Bir taraftan çözüm süreci diyeceksiniz 6-7 Ekim olaylarında olduğu gibi şiddete çağrı yapacaksınız. Biz buna izin vermeyiz. İç Güvenlik Reform Paketi Meclis'e sunuldu diye o partiler aynı çizgide buluştular. 6-7 Ekim'de yansıyan sahnelere şahit oldunuz.

O sahnelerden sonra biz AK Parti olarak derhal tedbir aldık ve o paketi hazırladık. Şimdi hepsi buna karşı çıkıyor. Kılıçdaroğlu halkı direnmeye çağırıyor. Halkı sokağa çağıracağına halkı sandığa çağır sandığa. Hiç AK Parti'den sokağa çıkın çağrısını duydunuz mu ? AK Parti millete güvenir. En önemlisi kendisine güvenir. CHP tilkilerin gölgesinde siyaset yapıyor. Bugünün tilkisi de paralel cephedir. Yiğit kendi gölgesinde yatar. Bizim gölgemiz milletin gölgesidir.

Neden reforma karşı çıkıyorsun. Tarihi bir fırsatın eşiğindeyiz. Biz Türkiye'de her şeyin demokrasiyle çözüleceğine inananlardanız. Biz bir tek otorite tanırız. Millet millet. Hiç bir zaman milletimizin onurundan bu temsil yönteminden fedakarlık etmedik etmeyiz. Kılıçdaroğlu ile aynı dili kullanıyor. AK Parti dönemlerinde yaşandı. Kürtlerin Alevilerin baskı altında olduğu iddia ediliyor o makalede Hem çözüm sürecini hem özgürlükleri devam ettireceğiz hem de iç güvenlik paketini önümüzdeki hafta çıkaracağız" dedi.

Amerika'da 3 Müslüman'ın şehit edilmesine değinen Davutoğlu, "3 Genç Müslüman'ı şehit ettiler. Bu zulüm karşısında susarsak bütün ulu erenler hakkını helal etmesin. Filistin'de kan dökülüyorsa onun adına biz ayağa kalacağız. Kılıçdaroğlu Ortadoğu'ya barışı biz getireceğiz diyor. Elini sıktığın Esed ordayken sen neredeydi. Esed'in zulmunden kaçıp sınırlarımıza gelenler için sınırlarımızı kapatıp onları geri dönerin diyordu. O zaman susuyordu. Şimdi konuşmaya çalışıyor. Sivas'ta 25 bin kişilik stadyum gelecek yıl hizmete girecek" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.