Bugünkü
Takvim

Alman gazeteciye tokat gibi cevap

, Alman gazetecinin "Türkiye, Kiev düştüğünde mi harekete geçecek" sorusu üzerine Çavuşoğlu, Türkiye'nin ancak gerek gördüğü zaman yaptırımlara başvurabileceğini ifade etti.

  • Güncel
  • 12.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 12.02.2015 21:33
ABONE OL
Alman gazeteciye tokat gibi cevap
, Almanya'da yayımlanan haftalık Die Zeit gazetesine yaptığı açıklamada önemli tespitlerde bulundu

ALMAN GAZETESİNİN PROVOKATİF SORUSU

"Türkiye, Kiev düştüğünde mi harekete geçecek" sorusu üzerine Çavuşoğlu, Türkiye'nin ancak gerek gördüğü zaman yaptırımlara başvurabileceğini ifade etti.

ÇAVUŞOĞLU'NDAN TOKAT GİBİ CEVAP

Mevlüt Çavuşoğlu, "Bana şimdi bu tarz provokatif sorular sorduğunuzda size sorarım: Neden AB kendi yaptırımlarını tutarlı bir şekilde uygulamıyor? Neden Rusya ile işler dolaylı bir şekilde devam ediyor? Rusya'ya karşı hangi yaptırımlara gerçekten uyuluyor? Özür dilerim ama İran ile kim en çok ticareti yapıyor? Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri Rusya'nın gaz sevkiyatından vazgeçebilir mi? Gerçekçi olalım, her ülke kendi çıkarlarını da gözetmek durumundadır. Kısaca, bu ambargolara uyma gerekliliği görmedik. Bu konuda bir yükümlülüğümüz de bulunmamaktadır. Türkiye kendi kararlarını kendisi vermektedir" diye konuştu.

Çavuşoğlu, Yunanistan'ın yeni Savunma Bakanı Panos Kammenos'un Türkiye'nin Yunanistan için bir tehdit olduğunu söylemesinin ardından endişeli olup olmadığını sorulması üzerine, "Kammenos aşırı sağ bir partinin lideridir. Hükümette biraz marjinal bir konumdadır. Zamanla ılımlı bir çizgiye geleceğini düşünüyorum. Biz kendisiyle de birlikte çalışacağız. Bizim için Aleksis Çipras önemlidir ve kendisiyle aramız iyidir" değerlendirmesinde bulundu.

kalan karakter 1000

daniel daniel

su yuana kapiiilari kapatin,onun actiigi kadar acin,onlar asil samari avrupa aga lari vuruyor onlara, birakin havlasinlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır0
cevapla 13.02.2015 02:41
murat murat

Sayın bakanım çipras kim ya fazla muhatap almaya gerek yok yunanistanın halimi kalmış bize kafa tutacak ancak yardım isterler o kadar zaten bizde düşene vurmayız

Aynı Görüşte misiniz?
evet26
hayır0
cevapla 12.02.2015 23:30
enar enar

Milliyetçiliği ağızlarından düşürmeyen tiplere de güzel bir cevap olmuş. Asıl "milli davranış" ve "milliyetçilik" budur işte.

Aynı Görüşte misiniz?
evet45
hayır1
cevapla 12.02.2015 22:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.