Bugünkü
Takvim

Sıcaklıklar 8 derece düşüyor

Yurdun büyük kesimnde kar yağışlarının etkili olması bekleniyor. Meteoroloji'den yapılan açıklamada ise batıdaki illerde hava sıcaklıklarının 4 ila 8 derece düşeceği bildirildi.

  • Güncel
  • 10.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 10.02.2015 10:02
ABONE OL
Sıcaklıklar 8 derece düşüyor
Yağışların, Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Akdeniz'in iç ve yüksek kesimleri, Batı Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun güneybatısında yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Akdeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimi ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Doğu Akdeniz, Batı Akdeniz kıyıları, Muğla, Adıyaman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Akdeniz'in iç ve yüksek kesimleri, Batı Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun güneybatısında yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının, batı kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, doğu kesimlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle güney ve güneydoğu, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, Marmara, Kıyı ve Kuzey Ege, Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun güneyinde kuvvetli, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışların, Doğu Akdeniz, Batı Akdeniz kıyıları, Muğla, Adıyaman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olmasının beklendiğine dikkat çekerken, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunmasını istedi.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI
Yağışların, Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Akdeniz'in iç ve yüksek kesimleri, Batı Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun güneybatısında yoğun kar şeklinde olacağı kaydedilirken, Meteorolohi, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması uyarısında da bulundu.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU
MARMARA: Çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren İstanbul Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgrın, kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

EGE: Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle karla karışık yağmur ve kar, güney kıyılarında yağmur şeklinde görülecek olan yağışların; sabah saatlerinde Muğla, öğleden sonra Denizli, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde yoğun olması bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli, Kıyı Ege'de yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Akdeniz ile Batı Akdeniz kıyılarının yağmur ve sağanak, Batı Akdeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; bölge genelinde kuvvetli, Antalya, Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren bölgenin güney ve batısında yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın, bölgenin doğusunda güney yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren bölge genelinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyılarda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin güneyinde yoğun kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güneyinde güney yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, kuzeyinin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülecek olan yağışların; Adıyaman ve Siirt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BAZI İLLERDE HAVA SICAKLIĞI
İSTANBUL: Çok bulutlu karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Anadolu Yakasında yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.(3)

ANKARA: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.(2)

İZMİR: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı.(5)

ADANA: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren çok kuvvetli yer yer şiddetli olması bekleniyor.(14)

ANTALYA: Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; çok kuvvetli yer yer şiddetli olması bekleniyor.(12)

MERSİN: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren çok kuvvetli yer yer şiddetli olması bekleniyor.(15)

KONYA: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.(3)

TRABZON: Çok bulutlu ve yağmurlu.(16)

KARS: Çok bulutlu ve kar yağışlı.(2)

MALATYA: Çok bulutlu, karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı.(7)

DİYARBAKIR: Çok bulutlu, yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu.(9)

GAZİANTEP: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı.(8

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.