Bugünkü
Takvim

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'da

, 'da Devlet Başkanı Juan Manuel Santos Calderon tarafından askeri törenle karşılandı.

  • Güncel
  • 10.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 10.02.2015 20:29
ABONE OL
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kolombiya'da
Latin Amerika ülkelerini kapsayan ziyaretlerinin ilk durağı 'nın başkenti Bogota'daki ikinci gününe resmi temaslarıyla başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak Kolombiya Devlet Başkanı Calderon ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kolombiya Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na açılan yolda, süvari birliklerince karşılandı ve süvari birliğinin refakatinde saray kapısına kadar getirildi. Erdoğan, Kolombiya Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın bahçe kapısında Kolombiya Devlet Başkanı Calderon tarafından karşılandı.Tören alanındaki yerlerine geçen Erdoğan ve Calderon, iki ülke milli marşlarının çalınmasının ardından heyetlerini birbirine tanıttı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Calderon daha sonra tören alanında yürüyerek, tören kıtasını selamladı ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın merdivenlerinde tokalaşarak gazetecilere poz verdi.Törende Erdoğan'a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik eşlik etti.Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kolombiya Devlet Başkanı Calderon, baş başa ve heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek ve mutabık kalınan konulardaki anlaşmaların imza törenine katılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.