Bugünkü
Takvim

'ı o ismin adaylığı için ikna etmiş

'ın MİT'in başında göreve devam etmesinden yana olan Cumhurbaşkanı 'ı, Başbakan Davutoğlu'nun ikna ettiği ortaya çıktı.

  • Güncel
  • 08.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 08.02.2015 12:36
ABONE OL
Erdoğan'ı o ismin adaylığı için ikna etmiş
MİT Müsteşarı 'ın milletvekili adaylığı konusunda Başbakan 'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip 'ı, "Hakan bana siyasette lazım" sözleriyle ikna ettiği öğrenildi.

Vatan'ın haberine göre, Erdoğan MİT'in stratejik konumu nedeniyle başarılı müsteşarının bir süre daha görevinin başında kalmasını istiyordu. Ancak ikili görüşmede Fidan için ısrar eden Davutoğlu'na, "Eğer Hakan Fidan'ın siyasette olmasını çok istiyorsan kararı sen ver" diyerek son sözü Başbakan'a bıraktı.

İlk kurduğu hükümette de Hakan Fidan'ı kabineye almayı planlayan ancak Erdoğan'ın ricası üzerine bundan vazgeçen Davutoğlu, ikinci ısrarında sonuç aldı ve "Aday olabilirsin" bilgisi önceki gün öğle saatlerinde Fidan'a iletildi.

6 Şubat'ı 7 Şubat'a bağlayan cuma akşamı ise Fidan'la görüşen Davutoğlu, ona, "Sen bize siyasette lazımsın" diyerek istifasını sunmasını istedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.