Bugünkü
Takvim

Erdoğan'dan kritik

Cumhurbaşkanı Recep , 'ın adaylığına olumlu bakmadığını açıkladı.

  • Güncel
  • 08.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 08.02.2015 18:47
ABONE OL
Erdoğan'dan kritik Hakan Fidan açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep , Kolombiya ziyareti öncesinde Atatürk Havalimanı'nda larda bulundu. Erdoğan gelen bir soru üzerine 'ın adaylığına olumlu bakmadığını belirtti.

Bir gazetecinin Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan'ın istifası ile ilgili sorusu üzerine Erdoğan, "Adaylığına ben olumlu bakmıyorum. Bunu sayın Başbakan'a da söyledim. O sayın Başbakan'ın takdiridir. Ona karışma hakkım yok. Muhalefetin milletvekili olup olmayacağına ilişkin takdirini de doğru bulmuyorum. Her memurun istifa edip aday olma yetkisi varsa MİT'in başındaki insan da istifa edip aday olabilir. Hiçbir devlet aygıtı içindeki kurum içinde olan biri için böyle bir yasak yoktur" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.