Bugünkü
Takvim

" yapı 'de yok diyemem"

Adalet Bakanı , yapının tehlikesine dikkat çekti.

  • Güncel
  • 05.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 05.02.2015 19:42
ABONE OL
Paralel yapı MİT'de yok diyemem
Adalet Bakanı , gündemi Haberturk TV'de Doğru Açı Özel programında Belkıs Kılıçkaya'ya değerlendirdi.

Bozdağ'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle;

"PARALEL YAPI MİT'TE YOKTUR DİYEMEM"
Belkıs Kılıçkaya'nın "Bu yapının yargıda, bürokraside olduğunu biliyoruz artık. En azından iddialar çok kuvvetli. Mesela çok uzun süre hedef alındı.
17 Aralık sürecinden sonra Paris cinayetinde aslında MİT'le irtibatlandırmaya çalışan bir takım spekülasyonlar yapıldı. Sadece hükümet devirmek değil, ama alt başlığında başka hikayeler var mıydı? Artı MİT kendini koruyabilmiş midir bu yapılanmadan" sorusuna Bozdağ şöyle yanıt verdi:

"Eğitim, din gibi toplumun değer verdiği konularla uğraşan ve bu alanlarda başarılı olduğuna inanılan bir yapıdan diyelim ki bahsediyorsunuz.

"İSRAİL'E BU BİLGİLER NASIL GİDİYOR"
Bunlar normalde neyle ilgilenmesi lazım. Normal din, eğitim ve bunun çevresiyle ilgili konularla. Bakıyorsunuz Başbakan dinlemesi var, Cumhurbaşkanı'nın dinlenmesi var.Genelkurmay Başkanı'nın dinlenmesi var. Ben şimdi buradan soruyorum: Bir cemaatin ne işine yarar Başbakan'ın Genelkurmay Başkanı'nın konuşmaları.Veya bir sivil toplum örgütünün ne işine yarar? Türkiye'nin İsrail politikası, başka hedefleri olan kişileri ne ilgilendirir? Kürt sorununun çözümü, çözüm süreci, alevi vatandaşlarımıza dönük atılan adımlar...Silah, savunma sanayiimizde görev yapan mühendislerimizin dinlendiğini görüyorsunuz. Bir mühendisi niye dinlersin. Silah fabrikası mı kuracaksın. senin ne işine yarar? Kimin işine yarar? Başka ülkelrin işine yarar.Oraya bu bilgiler nasıl gidiyor, kim topluyor bu bilgileri, kim transfer ediyor? Biz ülkeyi yöneten insanlar olarak, Türkiye'nin yargısının, polisinin, diğer kurumlarının içinde bir yerlerle irtibatlı oldukları iddiası olan kişiler var, onlarla ilgili böyle dinlemeler yapıldığı ve bu dinlemeler üzerindenTürkiye'nin ulusal güvenliğine ilişkin pek çok verilerin toplandığı ve bunların transfer edildiğine ilişkin size iddialar gelse, siz bunları ciddiye almaz mısınız? Ne var bu işin arkasında diye araştırmaz mısınız? Bu bizim vazifemiz. O yüzden 17 Aralık bir maske düşürmüştür.

"MİT'İN İÇİNDE YOKTUR DİYEMEM"
Kılıçkaya'nın "Soruyu tekrar alırsak, MİT bu yapıdan kendini koruyabilmiş midir? Çünkü 17 Aralık sürecinden sonra oradan da çıkan bir takım kağıtlar ve spekülasyonlar oldu. Bilhassa 1 yıl önce işlenmiş Paris cinayetiyle ilgili olarak" sözlerine üzerine Bozdağ, "Tabii devletin pek çok organı var. MİT de bunlardan birisi. Bunların içinde falan yoktur, filan vardır deme imkanı yok. Her devlet kurumunda olabilir. MİT'in içinde yoktur, falan yerde yoktur diyemeyiz.Hangi kurumda kim varsa onları ortaya çıkarmak ve yargıya teslim etmek de hukuk devletinin görevidir. Bu MİT'te de olur, başka yerde de olur, nerede olursa olsun.Yargılama sürecinde ortaya çıkacaktır." dedi.

kalan karakter 1000

mesut koçkesen mesut koçkesen

kamuyu sarmışlar ,fakat devletin temeli adliyelerde barolarda ve askerde temizlik yapılması gerektiği ilk adımında niğdeden başlaması halinde devlete ve operesyonu yöneten yetkiliye resmi belge sunacağımı beyen tahüüt ederim

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 05.02.2015 22:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.