Bugünkü
Takvim

'ın adaylığına yeşil ışık

Başbakan Davutoğlu katıldığı televizyon programında 'ın adaylığına ilişkin soruya, "Hangi görevi alırsa da nerede bulunursa da hakkını verir, cesurdur, yiğittir, attığı adımdan da geri dönmez. Hakan Bey'le ilgili her konuda ve her yerde pozitif dururum" dedi.

  • Güncel
  • 05.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 05.02.2015 10:29
ABONE OL
Hakan Fidan'ın adaylığına yeşil ışık
Davutoğlu, Kanal 7 ve Ülke TV kanallarının ortak canlı yayınında, gündeme dair soruları yanıtladı. MİT Müsteşarı 'ın milletvekilliği için aday olup olmayacağının sorulması üzerine Davutoğlu, Fidan'ı akademik hayattan tanıdığını belirtti.

Fidan ile TİKA, başbakan müsteşarlığı ve sonrasında MİT müsteşarlığı dönemlerinde çok yakın çalışma temposu içinde olduklarını ifade eden Davutoğlu, "Her şeyi, bu anlamda paylaştık. Ben başdanışman olduğumda Suriye-İsrail görüşmeleri sürerken yanımda Hakan Bey ile Feridun Bey vardı. Sağımda biri, solumda biri vardı. Arabuluculuk görüşmeleri Suriye ile İsrail arasında. Sayın Cumhurbaşkanımız da başbakan olarak, siyasi iradeyi temsil ederek bize yön veriyordu, ne olması gerektiği hususunu söylüyordu" diye konuştu.

Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"7 Şubat 2012'de kendisine karşı ki aslında kendisine karşı değil, başbakanımıza ve dışişleri bakanı olarak da bana karşı yapılan operasyonlarda da görüldüğü gibi dirayetiyle, çalışkanlığı, vatanseverliği, özgürlükçü tutumuyla hepimizin takdirini kazanmıştır.

Hangi görevi alırsa da nerede bulunursa da hakkını verir, cesurdur, yiğittir, attığı adımdan da geri dönmez. Bu memlekete de daha çok hizmet edeceği alanlar olacaktır. Siyasette de olabilir, bürokraside de olabilir. Bunlarla ilgili daha değerlendireceğimiz hususlar var. Daha görüşeceğimiz, istişare edeceğimiz hususlar olur. Hakan Bey'le ilgili her konuda ve her yerde pozitif dururum."

"Böyle kritik dönemlerde kimin hangi sınavlardan, ateşin çemberinden geçerken, o ateşin sıcaklığını sizinle birlikte hissedenleri de hissedersiniz; ateşin sıcaklığını hissetmemek için soğuk diyarlara kaçanları da hissedersiniz" diyen Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Biz, ateşin çemberinden geçerken yanımızda duranları hiçbir zaman terk etmeyiz. Ateşin çemberinden geçme süreci daha bitmedi. Allah, hepimize güç ve kuvvet versin. Bizim için bu bir siyasi ilke meselesidir. Bizim daha bu coğrafyada yaşadığımız zaman karşı karşıya kalacağımız tehlikeler olur, avantajlar da olur. Burada önemli olan dava ahlakı, irade ve basirettir. Hakan Fidan da bu konuda güvendiğim arkadaşlarımdan biridir. İstişarelerimizi yaparız, birlikte en doğru kararı alırız. Nerede olursa olsun Hakan Bey, bulunduğu yerin hakkını verir."

kalan karakter 1000

mehmet mehmet

Biz sn. Hakan FİDAN'IN millet vekili olmasını, dış işleri bakanı ve başbakan yardımcısı ileride de başbakan olmasını istiyoruz. DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE- OYUMUZ AK PARTİYE.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 05.02.2015 20:53
Hakki Hakli Hakki Hakli

Fidan'in yerine onun ayarinda birisinin bulunmasi lazim!
MIT'i sil bastan yeniden yapilandirdi. Yabanci servislere calisanlari teskilattan ayikladi!
Bu temizlik basindaki "M" harfine uygun olarak devam etmeli!
Paralel Cete o yüzden onu harcamak istedi! Kendileri taseronluga alismislar bir kere!

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 05.02.2015 17:36
Vatansever Vatansever

Kendisini çok merak ediyorum ancak yinede vekillik değilde yine ajanlık yapmasını istiyorum. Görevini yerine getirerek devleti korumuştur. Eğer kendisi mit'ten ayrılırsa yerine gelecek kişi basiretli olabilecekmi

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 05.02.2015 17:12
Sahilli Sahilli

Iki dönem sonrasinin Basbakan adayi Insaallah yerini dolduracak adam bulunmustur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 05.02.2015 15:08
BelcikaliAslan BelcikaliAslan

ya kotu niyetle demiyom da, Hakan Fidan mit in basinda dursun, onun gibisi zor bulunur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 05.02.2015 12:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.