Bugünkü
Takvim

Davutoğlu: Sen provokatör müsün!

, önce ‘direnin’ çağrısı yapan CHP lideri ’nu arkasından da ‘birleşin’ çağrısı yapan Pensilvanya’yı topa tuttu.

  • Güncel
  • 04.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 04.02.2015 17:24
ABONE OL
Davutoğlu: Sen provokatör müsün!
AK Parti'nin Kastamonu İl Kongresinde konuşan , 6-7 Ekim olaylarından sonra, bir daha böyle olaylar yaşanmasın diye İç Güvenlik Paketi'ni hazırladıklarını ifade ederek, " Gösteri yapmak isteyen varsa yeri hazırdır. Bunun garantisi biziz. Ama biri gösteri yapacağım dediği meydana elinde molotof varsa, yüzünde maske varsa onlara karşı her türlü tedbiri alırız. Birden üç muhalefet partisi bu pakete karşı çıktı. Kılıçdaroğlu halkı direnmeye çağırdı. Ey Kılıçdaroğlu sen ana muhalefet lideri misin? Provokatör müsün?" dedi.
Davutoğlu'nun hedefinde Kılıçdaroğlu ile eş zamanlı olarak açıklama yapan ve muhalefete 'birleşin' çağrısı yapan de vardı. Başbakan, "Kılıçdaroğlu bu çağrıyı yaptığı an Pensilvanya'daki zat paralel çetenin lideri, New York Times'ta Türkiye'de muhalefeti birleşmeye çağırdı. Bu paralel ihanet çetesinin lideri bakın ne diyor? Nasıl bir ihanet içinde olduğumuzu görün" diye konuştu.

BİR MÜJDE DE KASTAMONU'YA

AK Parti il kongresine katılmak üzere Kastamonu'ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kastamonu'ya yapılacak yatırımların müjdesini verdi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'i, Kastamonu Havalimanı'nda Vali Şehmus Günaydın, TBMM Adalet Komisyonu Başkan Vekili Hakkı Köylü, AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen ve Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş karşıladı. Kalabalık bir konvoy ile kongrenin yapılacağı salona gelen Ahmet Davutoğlu, coşkuyla karşılandı.
Konuşmasının başında Kastamonu'ya değinen Ahmet Davutoğlu, "Başbakanlık görevini devraldıktan sonra her hafta sonu ülkemizin bir köşesindeyiz. Ankara'yı bırakıp Şeyh Şaban-ı Veli'nin huzuruna geldik. Başbakanlık görevini aldıktan sonra bütün manevi üstatların, bütün ulu önderlerin huzuruna vardım. Şeyh Şaban-ı Veli'nin huzurunda bulunmak, böyle bir ulvi görevi yürütmek için şarttı. Bugün buraya gelerek böyle bir vazifeyi yerine getirmekten mutluyum. Mahalli seçimlerde hepimizin kalbi Kastamonu'yla atıyordu. Tahsin Babaş ve Kastamonu'yu tebrik ediyorum. Kastamonu'ya AK Parti felsefesi yakışır. AK Parti hareketi bin yıllık destanın bugünkü yürüyüşünün adıdır. AK Parti hareketi zirvelerin hareketidir. Ilgaz'ın zirvesinin adıdır AK Parti hareketi. Biz, ruhumuz sıkıldığında herhangi bir zorlukla karşılaştığımızda gözümüzün önünde bir an o ulu manevi önderler belirir. Arkamızda o dağları hissederiz. Anadolu'nun yüce dağlarını, Ilgaz'ı hissederiz. Allah'a tevekkül eder ve bir an dahi yolumuzdan dönmeyiz. Biz Selçuklu'yu, Osmanlı'yı, o adalet anlayışını bugüne getireceğiz. Geleceğe, insanlığa bir destan ve bir ders olarak taşıyacağız. İnebolu'dan o zor şartlarda cephaneleri taşıyan o hanımların, bacıların kurduğu devlet için gece gündüz çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizi 2015'te, G20 dönem başkanlığı noktasına getirdik" dedi.

kalan karakter 1000

cemal cemal

türkiye için tehlike arz ediyor bu kılıçdaroğlu

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 04.02.2015 18:25
emel emel

provakötör kemal

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 04.02.2015 18:24
azat azat

kılıçdaroğlu türk kanı taşımıyor ki bizi anlasın ne kanı taşıdığıda belli değil üstelik

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 04.02.2015 18:24
hakan hakan

kemal önce sgk dönemindeki hırsızlıklarının hesabını versin türk halkına

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 04.02.2015 18:23
kenan kenan

kemal kılıçdaroğlu demek iş bilmezlik demek

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 04.02.2015 18:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.