Bugünkü
Takvim

Vatana ihanet

, "Ülkemiz 17-25 Aralık'ta bir felaket yaşadı. Devlet içinde bir çete polis ve yargıyı ele geçirip ülkesine ihanet ettiler. Aklını ve vicdanını başkasına vermiş kişiden ne savcı ne hakim olur" dedi

ABONE OL
Vatana ihanet
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 'nde çok önemli açıklamalar yaptı:

BİZİM tarihimizde kültürümüzde, inancımızda adalet kavramı, hayatın merkezinde yer alıyor. 'Allah adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder' ilahi emrindeki vurgu gayet açıktır.
Peki bu kadar önemli olan adalet nedir? Diyor ki Mevlana: Adalet nedir?
Ağaçları sulamak. Zulüm nedir? Dikene su vermek. Gerçekten de adalet ile zulüm arasında böylesine ince bir çizgi böylesine ince bir sınır vardır. Bir de buna adaleti tesis etmekle yükümlü, hukuk insanlarının vicdanları yerine başka bir takım güç odaklarının emrine girmesi eklendiğinde, ortaya çıkan manzara gerçekten çok vahim, çok endişe verici olabiliyor.

TALİMATLA ADALET OLMAZ
17-25 Aralık 2013'te bir felaket yaşandı. Emniyet ve adalet teşkilatları içerisinde yuvalanmış bir çete ülkenin güvenliği ve adaletin tesisi için kendilerine emanet edilmiş imkanları kullanarak darbeye teşebbüs ettiler.
İnsanlık tarih boyunca peşinde koşulan bir özlemin sembolü olan adalet teşkilatımız bir kısım savcı ve hakimle ülkesine ve milletine ihanet içindeki bir çete tarafından istismara dönüştü.

BU süreçte gördük ki hukukun değil, mahşer-i vicdanın değil, başka birtakım güçlerin emrindeki savcıların, hakimlerin adaleti tesis etmesi mümkün değildir. Şunu iyi bilmemiz lazım, kul iradesini Allah'tan başka kimseye teslim etmemelidir. Ne cumhurbaşkanına ne başbakana ne elinde sermayeyi tutan para babalarına hiç kimseye teslim etmediğimiz sürece o zaman yaratılmışların en şereflisi insan oluruz.
Anladık ki vicdanla cüzdan arasında dolaşan bir yapı var. 17-25 Aralık'ta o da aşıldı. Orada da bir yerlerden gelen talimatlarla hareket eden bir kesim var

BİR dörtlük okudum diye hapse girdim. Birincil mahkemeden tutun da üst mahkemeye varıncaya kadar baktık ki birçok şeyler oralarda dönüyor.
Avukatlarıma aynı şekilde birçok teklifler geliyor.


kalan karakter 1000

CEMÄ°L CEMÄ°L

doğru söylüyor cumhurbaşkanı paralelcilere ne istedikte vermedik. besle kargayı oysun gözünü.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 03.02.2015 09:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.