Bugünkü
Takvim

Erdoğan'a yüzyılın devlet adamı ödülü

Erdoğan, Cuma günü Bursa'ya yapacağı ziyarette 81 ilden lar temsilcilerle bir araya gelecek.

  • Güncel
  • 03.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 03.02.2015 19:14
ABONE OL
Erdoğan'a yüzyılın devlet adamı ödülü
Recep , Bursa'ya yapacağı ziyaret kapsamında 81 ilden lar temsilcilerle buluşacak.

BÜYÜK ROMAN BULUŞMASI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 Şubat Cuma günü Bursa'da olacak. Cuma namazını Ulu Cami'de kılacak Erdoğan, toplu açılış törenine ve Türkiye Romanlar Konfederasyonunun düzenleyeceği "Büyük Roman Buluşması"na katılacak.

YÜZYILIN DEVLET ADAMI ÖDÜLÜ
Türkiye Romanlar Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Çokyaşar'ın AA muhabirine verdiği bilgiye göre, Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezinde yapılacak etkinlikte 81 ilden Roman temsilcileri yer alacak. Türkiye genelindeki Roman derneklerinin temsilcilerinin davet edildiği etkinlikte, Erdoğan'a, "Büyük Roman Ödülü-Yüzyılın Devlet Adamı" ödülü verilecek.

"ROMANLARIN AHDE VEFA BORCU VARDIR
"
İlk kez verilecek ödülün geleneksel hale geleceğini ifade eden Çokyaşar, "bir dünya lideri" olarak nitelediği Erdoğan'a bu ödülü vermeyi kararlaştırdıklarını söyledi. Çokyaşar, "Sayın Cumhurbaşkanımıza Romanların ahde vefa borcu vardır. Kendisini bu camia çok sevmiştir, bir rol model olarak kabul etmiştir" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mart 2010'da İstanbul'da düzenlenen "Roman Buluşması"na da katılmıştı.

kalan karakter 1000

faruk diken faruk diken

sayın cumhurbaşkanım. balkanlarda camilerimizi zor şartlarda yıllarca açık bulunduran bir avuç cemaati oluşturan roman kardeşlerimiz de çağırılsa çok uygun olurdu kannaatindeyim.. makedonya daki bulgaristandaki, bosna daki.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 03.02.2015 20:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.