Bugünkü
Takvim

Erdoğan'a dua etmek istedi darp edildi!

Takvim'in gündeme getirdiği Umre'deki paralel dayak olayı üzerine Ali İhsan Kılıç'ı, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ve AK Parti Sakarya Milletvekili , Sapanca ilçesindeki evinde ziyaret etti.

  • Güncel
  • 02.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 02.02.2015 18:31
ABONE OL
Erdoğan'a dua etmek istedi darp edildi!
Kılıç, ziyarette yaptığı konuşmada, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla kaldıkları otelin mescidinde düzenledikleri programın sonunda "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için dua edelim" dediğini söyledi.

Umreye beraber gittikleri arkadaşının siyaset yapmaması konusunda kendisini uyardığını belirten Kılıç, şunları kaydetti:

"Siyaset yapmıyorum, dua etmek istiyorum, ben Putin'e de Obama'ya da İslam alemi için hayırlı kararlar alsınlar' diye dua ediyorum' dedim. Münakaşa ettik. Hocamız, 'tansiyonu yükseltiyorsun, bırak git' dedi ona. Hanımla ikinci kata çıktım. Lobide beklerken bir kişi geldi yanıma, 'yapmayacaktın, terbiyesizlik ettin, konuşmayacaktın' dedi. O arada kardeşi de üzerime yüklendi. Ayağa kalktım, gruptan biri bana yumruk vurdu, nereden geldiğini anlamadım. Planlı geldiler çünkü. Ondan sonra olay oldu. 1-2 gün sonra hastaneye gittim. Yüzüm karardı, film çektiler. Rapor almadım çünkü rapor alsam oradan gelme şansımız yoktu. Ben tektim, eşimi bırakacak kimsem yoktu.

Ondan sonra geldik buraya, olay bundan ibaret. Sadece suçumuz Recep Tayyip Erdoğan'a dua istemekti."

Kılıç, gruptaki kadınların Beytullah'a gidip Cumhurbaşkanı Erdoğan'a beddua ettiklerini öne sürerek, "Bunu da herkes biliyor yani. Zaten onun için gelmişler oraya, başka bir şey değil yani. Ebu Cehiller dirildi. Evet, hepsi bu" dedi.

TAKVİM YAZMIŞTI


- Vali Hüseyin Avni Coş

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş da Kılıç'ı geçmiş olsun dileklerini iletmek ve umre dönüşünde "hoş geldin" demek için ziyaret ettiklerini söyledi.

"Mübarek topraklara umre ziyareti için gittiği zaman sadece Cumhurbaşkanımıza dua istemesinden mütevellit darp olayıyla karşı karşıya kalmış" diyen Coş, şöyle konuştu:

"Karıncanın bile incitilmemesi gereken o mübarek topraklarda bir müminin başka bir mümine böyle şiddet içeren davranışlar, tahammülsüzlük sergilemesi fevkalade üzücü. Özellikle Türkiye'de her vesileyle demokrasi, hak, hukuk konusunda birtakım iddialarda bulunan ve mevcut standartları yetersiz görenlerin ellerine fırsat geçince neler yapabilecekleri, o düşünce mensuplarının hak, hukuk ve demokrasi kavramlarından ne kadar uzak oldukları, bu kavramları amaç değil, sadece araç olarak kullanmaya çalıştıkları, fırsat bulduklarında ne kadar şiddet yanlısı olabileceklerinin de somut göstergesidir. Kendisine 'Yüce Allah'tan geçmiş olsun' diyoruz, yaptığı umre ziyareti ve gösterdiği bu fedakarlık, gayretten ötürü tebrik ediyoruz.

Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen, toplumumuzda fitne-fesat tohumları ekmek isteyenler geçmişte olduğu gibi bugün de asla muvaffak olamayacaklar ama bunların az-çok verdikleri tahribat, hepimizin üzülmesi ve dikkat etmesi gereken bir durumdur. Bunların imkan ve fırsat bulmamaları, devletimize ve milletimize zarar vermemeleri için herkesin fevkalade uyanık olması gerekiyor."

- AK Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz

AK Parti Milletvekili da olayın çok üzüntü verici olduğunu kaydederek, dramatik durumla karşı karşıya kaldıklarını dile getirdi.

"Terbiyemiz, geldiğimiz iklime baktığımızda insanlara lanet okumanın dahi çok uygun olmadığını düşünen insanlar olarak, böyle bir manzarayla karşılaşmanın gerçekten acısını yaşamamak elde değil" ifadesini kullanan Yavuz, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ali İhsan Kılıç ağabeyimizin bu hadisesi aslında birtakım hususları da gerçekleri de gün yüzüne çıkartıyor. Adeta gözü dönmüşlük var. Gerçekten bu millete, bu ülkeye başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tuzak kurmak isteyen o insanların, tuzak içinde tuzak kuranların ne yapmak istediklerinin de temel göstergesi. O güzelim topraklarda, o kardeşlik ikliminin hakim olduğu o topraklarda dahi birisine duaya tahammül edemeyecek kafa yapısını burada görüyoruz. Allah muhafaza eylesin. Ali İhsan ağabeyimize de bir kez daha 'geçmiş olsun' demek istiyorum. "

kalan karakter 1000

Murat Murat

Bir mümin bir müminin yüzüne sudan bir sebeple vurursa;Cenab-ı Hak kı gadaplandırır,imanı tehlikeye girer,eğer bu Kabe de olursa ,o adamın hacılıkla nede dinle alakası kalır.Çünkü yüz Cemalullahdır.Ama bu gözü dönmüş cardinal enikleri bunları nereden bilecek.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.02.2015 01:49
bengü bengü

bu beddua edenler acaba bilmiyorlarmi beddua yerinde olmadigi zaman o beddua kendilerine dönecegini ne kadar rahat beddua ediyor bunlar böyle anlamaktan zorlaniyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 02.02.2015 18:41
bengü bengü

su ise bakin umre de bile beddua ediyorlar Allah islah etsin sizleri

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 02.02.2015 18:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.