Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.12.2014 00:00
  • Son Güncelleme: 14.12.2014 20:30

'li vekilden paralel yapı itirafı!

İzmir Milletvekili , "Her ne kadar parti yönetimimiz inkar etse de 30 Mart seçimlerinde bir ittifak yaptı, le ittifak yaptı. İllerde ve ilçelerde cemaatin çeşitli unsurlarının Cumhuriyet Halk Partisi'yle yürüdüğünü hepimiz gördük" dedi.

CHP'li vekilden paralel yapı itirafı!
Güler, Eğitim ve Bilim İşgörenleri (EĞİTİM-İŞ) Kastamonu Şube Başkanlığı ve bazı sivil toplum kuruluşlarınca Şerife Bacı Öğretmenevinde düzenlenen "Türkiye Cumhuriyeti ve Türk ulusunun geleceği için ne yapmalı, nasıl yapılmalı" konulu konferansta partide bazı ittifaklar gerçekleştirildiğini ve bunun önemli bir problem olduğunu öne sürdü.

Sözlerin kimi siyasi sebeplerle hafifletilebileceğini ileri süren Güler, "Çok zor ama uygulamalar çok önemli. Her ne kadar parti yönetimimiz inkar etse de 30 Mart seçimlerinde bir ittifak yaptı, le ittifak yaptı. İllerde ve ilçelerde cemaatin çeşitli unsurlarının Cumhuriyet Halk Partisi'yle yürüdüğünü hepimiz gördük" şeklinde konuştu.

Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Muzaffer Bıyıklı ve partililer, "Burada öyle bir şey olmadı, burası Cumhuiyet Halk Partisi'nin tartışılacağı bir yer değil" diyerek, Güler'e tepki gösterdi.

Güler, Mehmet Bekaroğlu'nun partiye katılımına ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

"Ömrü boyunca Cumhuriyet Halk Partisi'yle hiçbir ilişkisi olmamış bir kişi, bir anda, bir anda hiçbir evveliyatı olmaksızın partinin genel başkanı tarafından davet edilmiş, parti meclisi üyesi yapılmak istenmiş. Partililer buna tepki gösterecek, o kadar iyi bilinmiş ki kadın kotasından seçimi gerçekleştirilmiş bir kişi. Cinsiyet kotası da uygulanıyor biz de, o kadın içindir. Erkekler için değil, bunu cümle alem bilir. Delegeden onay almadığı halde kadın kotasından parti meclisine yani tüzüğe ve kurultaya karşı hile yoluyla ve oradan da partinin kaptan köşküne genel başkan yardımcısı olarak oturtulmuş bir kişidir ki 'Ulusalcılar, istifa eder giderse hiç fena olmaz'. O, sandı ki 'ulusalcı' dediği bir milletvekili, 3 il başkanı falan. Oysa onun 'ulusalcı' dediği Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir milyon üyesi, 10 milyonun üstündeki seçmendir.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu üyeleriyle seçmeni çekip giderse Sayın Bekaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nde ne edecektir kendi başına? Hiçbir tutarlılığı olmayan söz. Söylendiği zaman da kınadım, hatırlatıldığı her zaman da bu sözü kendini bilmez söz olarak talihsiz bulduğumu elbette söylüyorum."

- Ulusalcıların partiden ihraç edildiği iddiası

Güler, açıklamaların sözde kalmadığını dile getirerek, Anayasa Uzlaşma Komisyonunda Anayasa'dan Türk vatandaşlığını çıkarmak için çalışan kesime karşı son derece önemli mücadele sergileyen Süheyl Batum'un partiden ihraç edildiğini söyledi.

Bunun son derece önemli olduğuna dikkati çeken Güler, şöyle devam etti:

"Neden? Parti, 'Mehmet Bekaroğlu tarafından yönlendirilmektedir' gerçeğini gösterdiği için.. 'Ulusalcılar istifa etsin' dedi. Baktı, ulusalcılar istifa etmiyor, ulusalcıları ihraca başladı. Ben böyle yorumluyorum gördüğüm şeyi. Bu, önemli bir problem alanı haline geldi, bir dizi problemin sonucu olarak elbette."

Güler, şu anda CHP'nin HDP'yle dirsek teması içinde yürüdüğünü, bunun da önemli bir problem olduğunu iddia etti.

kalan karakter 1000

Kalender Kalender

Karşıt fikirlide olsa,haysiyetli davrananı takdir etmek lazım.Hiç değilse hoca doğruyu söylemiş.O kadar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 15.12.2014 23:56
Adnan Adnan

Kafasını kuma gömmüş chp seçmeni bakın sizden biri söylüyor,en azından dürüstçe söylüyor.Düne kadar 'f' tipi yapılanma var deyip saldırıyordunuz şimdi kanka oldunuz sizde tık yok.Çınar ağacı sever çarkçı kemal şeytanla bile ittifak yapar.Ayman Güler pkk,lı hdp ile ittifak arayışındalar diyor,yine tık yok.Yolsuzluktan attığınız sarıgül ayrıca Bekaroğlu,ekmek için ekmel kimin dizaynı.Torun inönüyü şişlide yavru sarıgül harcıyor tık yok ondan sonra sıkılmadan Atatürkün partisiyiz deyip kargalara kendinizi güldürüyorsunuz.Atamız sağ olsaydı size ne yapacağını bilirdi.Zaten chp,yi bu hale getireceğinizi bildiği için 1933,te Fethi Beye Serbest Fırkayı kurma emrini vermişti.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 15.12.2014 20:41
volkan volkan

kemal kılıçdaroğlu chp yi fetonun emrine sunmuştur

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 15.12.2014 13:47
gerçekçi gerçekçi

insanlar denize düşerya sonrada çırpınır olmaz ya işte o zaman bir yılan geçer ama ödünde köper ya ama mecbursunya bir şeylere tutunmaya o misal işte yılana sarılmışlar olmadı tabi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 15.12.2014 11:38
recep recep

delikanli kadinmis helal olsun ihanet er gec su ustune cikar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır1
cevapla 15.12.2014 10:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.