Bugünkü
Takvim

Başbakan Erdoğan: İsrail soykırım yapıyor!

Başbakan , İsrail ile Gazze arasında yaşanan çatışmalara ilişkin “Şu anda Türkiye ateşkes görüşmelerinde en önemli aktördür dedi.

  • Güncel
  • 28.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.07.2014 20:36
ABONE OL
Başbakan: İsrail soykırım yapıyor!
Başbakan Erdoğan, "İddialı konuşuyorum; Cumhuriyet tarihinde Türkiye dışındaki Türkmen kardeşlerinin yanında bizim gibi var olan bir hükümet olmamıştır" dedi.

"İSRAİL HUKUK TANIMIYOR"

Türkiye'nin de çabalarıyla Gazze'de ateşkes sağlanması yönünde önemli ilerlemeler kaydedildiğini belirten Erdoğan, "İsrail, onlarca yıldır hukuk tanımadığı gibi bugün de hukuk tanımıyor. Bugün de ateşkeslere riayet etmiyor. Yine de en azından Gazze'ye geçici bir süre insani yardım sağlanabilmesi için ateşkes girişimlerimizi sürdürüyor, ateşkesin kalıcı olması için de çok yoğun çaba sarf ediyoruz" dedi.

"İNSANLIK ADINA YÜZ KIZARTICI"

Erdoğan, "Dünyanın hiçbir yerinde, tarihin hiçbir döneminde böyle hukuksuz, insafsız, vicdansız bir saldırı meşru müdafaa olarak görülmez, savunma hakkı olarak görülemez. İsrail'in bu insanlık dışı saldırıları, bu soykırım girişimini terörle mücadele gibi sunması, dünyadaki bazı devletlerin de maalesef buna inanmaları insanlık adına yüz kızartıcı bir durumdur" dedi.

kalan karakter 1000

Banu Banu

insanliklari kalmamiski yüzleri kizarsin isanliktan cikmis vahsi bunlar Allah onlari bildigi gibi yapsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 29.07.2014 11:20

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.