Bugünkü
Takvim

Şovcu müdür 557 taltif almış

Emniyet içindeki paralel yapılanmanın, polislere para ödülü verilmesini düzenleyen taltif sistemini sabote ederek, ödüllerin tamamına yakınını yapıya mensup Emniyet müdürlerine aktardıkları tespit edildi. "Haram lokma yemedim" diyen Emniyet Müdürü 'ın da bu sistemle, tam 557 maaş taltifi aldığı ortaya çıktı. Yapının üst kadrolarında yer alan müdürlerin, aldıkları yüzlerce maaşlık taltiften sonra kısa sürede edindikleri mal varlıkları da dikkat çekiyor.

  • Güncel
  • 26.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.07.2014 15:54
ABONE OL
Şovcu müdür 557 taltif almış
Emniyet içindeki paralel yapılanmaya yönelik düzenlenen Casusluk ve Yasadışı Dinleme Operasyonları ile yapının usulsüzlükleri bir bir ortaya çıkarken bir usulsüzlük de polislere para ödülü verilmesini sağlayan 'maaş taltif sistemi'nde tespit edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki (EGM) Cemaat yapılanmasının, maaş taltif sistemini kendilerine yakın olan isimlere bağladıkları, paralel yapıya mensup olmayan polislerin ise mağdur edildikleri belirlendi. Gözaltına alındıkları soruşturma dosyasında herhangi bir yolsuzluk isnadı yokken, müdürlerin bazılarının kirada oturdukları ve mal varlıklarının az olduğu yönünde kamuoyunu yönlendirme amaçlı algı yönetimi çalışmaları sürerken, bu tespitlerle bu çabalar da boşa çıkmış oldu.

BAŞDAĞ İHYA EDİLMİŞ

Yeni Şafak gazetesinden Yusuf Doğan'ın haberine göre; maaş taltifiyle ihya olan müdürlerden birisi de, gözaltına alındıktan sonra sağlık kontrolü için gittiği hastanede "Haram lokma yemedim" diyerek şov yapan, İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'nin eski müdür yardımcısı oldu. Başdağ'ın tam 557 maaş taltif aldığı ortaya çıktı.

YILMAZER'İN 11 YILDAKİ KAZANIMLARI BÜYÜK

İstihbarat Şube Müdürlüğü ve İstihbarattan sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı yapan Ali Fuat Yılmazer'in de 490 maaş taltif aldığı belirlendi. Yılmazer'in baskın yapılan villasının kiralık olması nedeniyle algı yönetimi yapılırken Yılmazer'in kısa sürede edindiği mal varlığı bu çabaları boşa çıkardı. İşte 2003 yılına kadar hiçbir mal varlığı olmayan Yılmazer'in 11 yılda edindiği mal varlığı:

Çanakkale Sarıtaş ve Tepecik'te 3 arsa

Ankara Yumrutepe, Karagedikli ve Gölbaşı'nda 3 arsa

Ankara Mera Besi Çiftliği'nde hisse

YURT ATAYÜN: 731 MAAŞ ÖDÜL

Eski Terörle Mücadele Şube Müdürü 'ün de 731 maaş taltif aldığı belirlendi. Atayün'ün 2 adet otomobili ve her ikisi de 2012 yılından sonra olmak üzere Büyükçekmece'de 2 adet daire aldığı öğrenildi.

ERTAN ERÇIKTI: 697 MAAŞ ÖDÜL

Asayiş Şube Müdürü iken 17 Aralık Operasyonu sonrası görev yeri değiştirilen 'nın 697 maaş taltif aldığı belirlenirken, Atakent'te 1 daire ve birisi eşinin üzerine olmak üzere Kayabaşı'nda 2 daire aldığı öğrenildi.

SERDAR GÜLDALI: 449 MAAŞ ÖDÜL

İstihbarat Şube eski Müdürü 'ya ise 449 maaş taltif verildiği ortaya çıktı. Güldalı'nın da Ankara Eryaman ve Yapracık'ta 2 daire ile İstanbul Beşiktaş'ta geçen yıl 400 bin lira karşılığında alınan bir daireye sahip olduğu öğrenildi.

ÖMER KÖSE: 428 MAAŞ ÖDÜL

Terörle Mücadele Şubesi'nin 17 Aralık Süreci'ndeki müdürü 'nin ise 428 maaş taltif aldığı ve Tekirdağ Çerkezköy'de bir arsaya sahip olduğu öğrenildi.

İŞTE DİĞER TALTİFLER

Serdar Bayraktutan: 689 maaş taltif

Murat Çetiner: 265 maaş taltif

Ömer Özyılmazer: 742 maaş taltif

Ramazan Candan: 527 maaş taltif

Metin Canbay: 594 maaş taltif

Ünal Akçakıl: 568 maaş taltif

Kaynak: Yeni Şafak

kalan karakter 1000

mehmet mehmet

yirmi dört yıllık polisim.aldığım taltif hesaplasan yirmi dört etmez.bunlar bu paraları çocuklarına nasıl yedirdiler acaba.bu yemenin birde çıkarması var ister kendisinden, ister yedirdiklerinden.çünkü bunlar benim çocuklarımın rızkını kendi çocuklarına yedirdiler.beddua etmiyorum çünkü mevlam herşeyin en iyisini bilir ve yapar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.07.2014 16:15
cayichen cayichen

Önceleri taltif listeleri açık bir şekildeydi kim aynı görevden ne kadar aldığı belli oluyordu şimdi herkesin kendi sisteminden açıklanıyor kimin ne aldığını göremiyorsun aynı görevden biri 2 biri 4 alıyor sistem tamamen kendi elemanlarının fazla almasını diğerleri görmesin diye işletiyorlar.Rütbelilerin yarısından çoğu bu tayfadan artık güven kalmadı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 27.07.2014 01:59
misafir-46 misafir-46

bu taltifleri almak için kaç tane polisin hakkına girdiniz? bunların hesabını vermezsiniz daha diğerleri de cabası siz ana kuzusuydunu da o haklarına girdiğiniz meslektaşlarınız duvar kuvuğundan mı çıktı? onların aileleri yokmuydu? hayatlarını kararttınız bunların ahı size yeter.....

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 27.07.2014 00:59
mehmet mehmet

ya millet 800 ytl asgeri ücretle geçimeye çalışırken 1 maaş tutarında yani 2500 ytl ye denk gelir almaya utanmamışlarda şimdimi utanıyorlar.BU maaşlarda yetimin hakkı var okuduğunuz kuranda yazıyor.sonra geçmiş duygu sömürüsü yapıyor.Rabbim hakkı için zerre kadar iyilik yapan iylik bulur zerre kadar ktülük yapanda kötülük bulur.hem bu dünyada hem öbür dünyada devletin bir kuruşunu yiyen büyük azap vardır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır4
cevapla 27.07.2014 00:52
pusula pusula

"Haram lokma yemedim" diye uluyan kisi; vergisini ödeyen bir vatandas olarak yedigin her lokmada benim de hakkim var. Hakkimi helal etmiyorum!!!!!!!!!!!
Cemaat`e mensup oldugunuz icin disariya müslüman gibi görünüyordunuz.. ama asla müslüman degilsiniz!!!!!!!!!!!!!!!!
Herhalde yürekli bir hakim cikip usulsuz ve haksiz yere aldiginiz bu taltifleri faiziyle birlikte sizden tahsil eder!

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 27.07.2014 00:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.