Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 26.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 26.07.2014 17:23
ABONE OL

ndan "firar" çarpıtması

"Paralel yapı" operasyonunu kendine yediremeyen algı yönetimiyle "mağduruz" rolü oynuyor

Cemaat medyasından firar çarpıtması
Emniyette "paralel yapı" iddialarına ilişkin yürütülen "casusluk" soruşturmasında tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen aralarında eski İstanbul TEM Şube Müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu şüpheli polisler, gözaltı sürelerinin bittiği gerekçesiyle adliyeden ayrılmak istedi.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda 1. Sulh Ceza Hakimliği'ne tutuklanmaları talebiyle sevk edilen 49 kişiden sadece biri sorguya alındı.

Dışarıda bekleyen diğer şüpheliler, gözaltı sürelerinin bittiğini belirterek, 6. kattan adliyenin eksi 3'üncü katındaki C kapısına gelerek, çıkmak istediklerini ifade etti.

Ancak, TEM Şube polisleri ile adliyedeki çevik kuvvet ekipleri izin vermeyince, şüpheli polislerle, görevli polisler arasında arbede çıktı.

Çevik kuvvet ekipleri, adliyeden ayrılmalarına izin verilmeyince oturma eylemi yapan şüpheli polislerin etrafında çember oluşturdu.

CEMAAT KANALI HABERİ ÇARPITTI
Cemaat'in kanalı haberi Twitter'dan duyuyurken ibretlik bir çarpıtmaya imza attı. Samanyolu Haber TV, "izin" olmadığı halde adliyeden çıkmak isteyen daha sonra ise adliyenin ortasında oturma eylemi başlatan şüphelilerin etrafında oluşturulan güvenlik çemberini "Şok eden manzara, rehin alındılar" şeklinde verdi. Cemaat'in kanalı, görevli polislerin şüphelileri rehin almışlar gibi gösterdiği haberi sosyal medyada kısa sürede tepki gördü.

BU KAÇINCI YALAN
Hatırlanacağı üzere gözaltıların ilk yapıldığı günlerde Yurt Atayün de "arkadan kelepçelendiği" yüzünden operasyona tepki göstermişti. Ancak kısa süre sonra Atayün'ün kendi isteği ile tutanak tutularak arkadan kelepçelendiği ortaya çıkmıştı. Ayrıca yine operasyonda gözaltına alınan İsmail Arslan da "Kur'an okuyordum, 5 cüzümü anneler tamamlasın" diyerek din sömürüsü yoluna gitmişti.
kalan karakter 1000

Adem Adem

Bizim adli sistem çok cıvık. ABD'inde olsa bunlara turuncu elbise giydirir her birinin ellerine ve ayaklarına zincir takar ve birbirleriyle kesinlikle görüştürülmezler. Bizde herkes adliyede şov yapıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.07.2014 22:43
ahmet ahmet

Gözaltı süreleri dolmuşmu? dolmamışmı esas olan budur bence. Suç işledilerse cezaları verilmeli ancak hukuk çerçevesinde olmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 26.07.2014 20:13
faruk faruk

bunların bir 'Allah birdir' sözüne inanacaksın. hayatları yalan üzerine kurulmuş zavallıların. lafa bak: "rehin alındılar." devletin kolluk gücü kimi, neden rehin alsın!!! ya mahkemeye götürür, ya nezarete götürür, ya da cezaevine götürür. 2 gram beyinleri var, herkesi de kendileri gibi ahmak zannediyorlar. biz de yedik!

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 26.07.2014 17:51
misafir misafir

ergenekonda,balyozdada öyle olmuştu değilmi.eden bulurmuş,inleyen ölürmüş.beter olun.zormu geldi.ektiklerinizi biçiyorsunuz.rüzgar eken fırtına biçermiş.bak milletin ahı tuttu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 26.07.2014 17:38
fb fb

bu stv nin çırpınmalarını gördükçe rahatlıyorum sonunuz gelecek sizi din düşmanları yahudi uşakları

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 26.07.2014 17:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.