Bugünkü
Takvim

Savcı Öz teyzesinin oğlunu da dinletmiş

ya yönelik yürütülen yasa dışı dinleme soruşturması kapsamında dinlenen kişilerin listesi de yer aldı. Listeye göre Ergenekon savcısı 'ün hakkında konuşan teyzesinin oğlu Seyrullah Vatansever'i Ergenekon kapsamında 'Serhat' adı altında dinlettiği ortaya çıktı.

  • Güncel
  • 25.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.07.2014 19:01
ABONE OL
Savcı Öz teyzesinin oğlunu da dinletmiş
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ulaşan rapor doğrultusunda ya yönelik operasyonlar düzenlendi. Soruşturma dosyasında yer alan rapor sorgu tutanaklarına yansıdı. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri, dinleme kararlarını incelediği İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü'nün yaklaşık 250 kişiyi yasa dışı şekilde dinlendiğini tespit etti. Müfettişlerin tespitine göre, Doğan Holding Başkanı Aydın Doğan, kızı Arzuhan Doğan Yalçındağ ile eşi Mehmet Ali Yalçındağ 'Ergenekon' kapsamında dinlenildi.

Müfettişlerin tespitine göre Yahudi asıllı Türk işadamı İshak Alaton'un kızı Leyla Alaton, Ergenekon kapsamında Leyla Altın adı ile, öldürülen iş adamı Üzeyir Garih'in kızı Dalia Garih de Ergenekon kapsamında 'Deniz Garip' adı ile dinlendi.
Yazar Fatih Altaylı'nın "Fatih ve "Fatih Altay kod adı ile, köşe yazarı Oray Eğin'in de "Orhan ve "Orhan Eğri adı altında dinlendiği belirlendi.
Gazeteci Saygı Öztürk de Ergenekon kapsamında dinlenilenler arasında yer alırken, TV programcısı Müge Anlı'nın da organize suç kapsamında "Müge Öztekin adıyla dinlendiği tespit edildi.
Yasa dışı dinleme kapsamında MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri'nin telefonunun Ergenekon soruşturması kapsamında dinlendiği tespit edildi.

TEYZESİNİN OĞLUNU DİNLETMİŞ
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külük'ün de telefonu organize suç kapsamında "Metin adı ile dinlenilirken, dönemin Ergenekon savcısı 'ün teyzesinin oğlu Seyrullah Vatansever'i de Ergenekon kapsamında "Serhat kod adı altında dinlettiği tespit edildi.
Ergenekon soruşturması kapsamında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "Rıfat adı altında, işadamı İnan Kıraç ise "İlhan ve "İlhan Kıraç adıyla dinlendi.

Dinlenenler arasında askerlerin de yer aldığı öğrenildi. 1. Ordu Komutanı Orgeneral Halit Edip Başer'in de Ergenekon kapsamında "Ramazan adıyla dinlendiği, Hava kuvvetleri eski Komutanı Faruk Cömert'in ise Ergenekon kapsamında "Fahri adıyla dinlediği tespit edildi.

MİLLETVEKİLLERİ, ADNAN POLAT VE İLHAN CAVCAV DA VAR
Bazı kurumlarda çalışanlar da dinlenenler arasında yer aldı. TÜBİTAK kriptoloji mühendisi Umut Barış Erdoğan, 'Umut' adıyla Ergenekon kapsamında dinlenenler arasında yer aldı.

Kadıköy eski Belediye Başkanı Selami Öztürk, organize suç örgütü kapsamında dinlendi.
Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın kurucularından Latif Erdoğan "Latif Andı adıyla, Nurettin Veren ise "Nurettin Savaş adı altında organize suç örgütü kapsamında dinlendi.

Galatasaray Spor Kulübü eski Başkanı Adnan Polat, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, İstihbarat eski Daire Başkanı Sabri Uzun, kanaat önderi Mahmut Ustaosmanoğlu'nun oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu dinlenen kişiler arasında yer aldı.
Çukurova Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Berk'in "Ergenekon kapsamında "Osman adı ile dinlendiği ifade edildi. MHP İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın Ergenekon kapsamında "Ebubekir Turgut adıyla dinlendiği ifade edildi. Milletvekili Sadık Yakut'un Ergenekon kapsamında dinlendiği ifade edildi.

Ergenekon operasyonlarının arkasında Fethullah Gülen hareketinin olduğunu rapor olarak sunan gazeteci Gareth Jenkings'in de Ergenekon kapsamında dinlendiği belirtildi.

kalan karakter 1000

ömer ömer

vay vay vayy bak hele şunlara..

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 26.07.2014 05:36
real real

anca bir piskopat yapar böyle birsey

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 25.07.2014 22:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.