Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.07.2014 00:00
  • Son Güncelleme: 25.07.2014 10:09

giyecek mi?

Başbakan Recep Tayyip , ısrarla sorulan sorusuna "bizim geleneğimizde frak yok" yanıtını verdi.

Erdoğan frak giyecek mi?
Adana mitingi dönüşünde, uçakta Star Gazetesi yazarı Hakan Albayrak'ın sorularını yanıtlayan , "Cumhurbaşkanı olmanız halinde giyecek misiniz" sorusuna "Allah nasip eder, o günleri görürsek, onu da göreceksiniz" yanıtını verdi.

Albayrak'ın soruda ısrar etmesi üzerine ise Erdoğan'ın bu kez cevabı "seçildiğim zaman ne yapacağımı göreceksiniz, bizim geleneğimizde frag yok" şeklinde oldu.

İşte Albayrak ile Erdoğan arasındaki o diyalog:

- Cumhurbaşkanı olduğunuzda, frak giyecek misiniz?

Allah nasip eder o günleri görürsek, onu da göreceksiniz.

- Giyeceksiniz yani?

Diyorum ki, seçildiğim zaman, ne yapacağımı da göreceksiniz.

- Bunu geleneksel bir şey olarak görenler, giymeniz gerektiğini söyleyenler de var...

Bizim geleneğimizde yok o, başkalarının geleneğinde var. Bunun bize kazandıracağı hiçbir şey yok. Beni 11,5 yıllık Başbakanlığım süresince gördünüz. Beni hiç o şekilde gördünüz mü? Şekle takılan biri değilim elbet, o ayrı mesele. Olması gerekeni, olması gereken zamanda uygularım. Benim karakterim de böyle.

kalan karakter 1000

mehmet mehmet

gelenegimizde cüpbe sarık takunye var demek istiyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 25.07.2014 12:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.