Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.07.2014 09:28
ABONE OL

Gece yarısı unda şok detay!

17 ve 25 Aralık larını yapanlara yönelik olarak gece yarısı başlatılan operasyonda ilginç bir detay ortaya çıktı.

Operasyonda şok detay!
İstanbul Başsavcı vekili Orhan Kapıcı'nın nezaretinde başlatılan da daha önceki operasyonlarda rastlanılmayan bir olay gerçekleşti. Operasyon sabaha karşı yapılacaktı ancak bazı lerin operasyon bilgisini dışarıya sızdırmasından sonra İstanbul Başsavcı Vekili Orhan Kapıcı kritik bir karar alarak operasyon saatini erkene aldı.
134 kişinin isminin yer aldığı operasyonun bilgisini dışarıya sızdırdığı öne sürülen polis de örgütü yardım ve yataklık yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı.

KİMLER GÖZALTINA ALINDI?

Gözaltına alınan isimler arasında İstanbul Terörle Mücadele eski Şube Müdürü Ö.K, KCK ve Balyoz gibi soruşturmaları yürüten eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Y.A, 4.Sınıf Emniyet Müdürü Y.T, 4.Sınıf Emniyet Müdürü K.A, İstanbul İstihbarat Eski müdürü E.D, emniyet amiri R.C, emniyet amiri G.A, 17 aralık operasyonunu gerçekleştiren Mali Şube Müdürü Y.S.'nin de olduğu iddia edildi. Gözaltına alınanlar arasında resmi kıyafetli polisler de bulunuyor.

Bu arada, operasyonda gözaltına alınan polislerin, Halkalı ve Alibeyköy'deki polis lojmanlarında bulunan evlerinde aramaların sürdüğü bildirildi.
Şüphelilerin, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yasa dışı dinleme yapmak ve resmi belgede sahtecilik, askeri casusluk, görevi kötüye kullanma, bilişim sistemini engelleme- bozma, delilleri yok etme, değiştirme, devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme, haberleşmenin gizliliğini ihlal, özel hayatı kayda almak" gibi suçlarına karıştıkları iddia edildi. (Haber7)