Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.07.2014 00:00
  • Son Güncelleme: 22.07.2014 12:57

Başsavcılık'tan operasyon açıklaması

'ya' yönelik düzenlenen operasyonlara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Başsavcılık'tan operasyon açıklaması
Soruşturmaya 2010 yılında başlandığı, Başbakan ve bakanların dinlediğinin tespit edildiği belirtilerek, gerçekte amaçlarının 'casusluk' olduğu belirlenen 76 emniyet görevlisi hakkında gözaltı kararı olduğu ifade edildi.

'ndan yapılan yazılı açıklamada, 'Ortada terör örgütü kurulduğu yönünde delil olmadığı halde bir kurgu oluşturularak 2010 yılında soruşturmaya başlandığı, yaklaşık 3 yıl süreyle 251 hedef kişi toplamda 2 bin 280 kişinin dinlendiği, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın ve bakanlarının diğer ülke yetkilileriyle olan görüşmelerinin kaydedildiği, Müsteşarı'nın kod adıyla örgüt üyesi olarak dinlenip kaydedildiği, özetle casusluk yapıldığının tespiti üzerine 21 Temmuz 2014 tarihli talimatımızla söz konusu Selam Tevhid adlı örgüt adıyla soruşturma yapan, gerçekte amaçlarının casusluk olduğu belirlenen 76 emniyet görevlisi hakkında yakalama ve gözaltı talimatı verilmiş olup şuan itibariyle 52 şüpheli alınmış, diğer şahısların yakalanmaları ve gözaltına alınmaları yönündeki uygulamalar hala devam edilmektedir' denildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.