Bugünkü
Takvim

Başbakan: "ABD'yi anlamıyorum"

  • Güncel
  • 21.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.07.2014 02:08
ABONE OL
Başbakan: ABD'yi anlamıyorum
ATV ve Ahaber'de ortak yayınlanan programa katılan Başbakan , gazeteci Mehmet Barlas'ın sorularını yanıtladı.

"Demokrasiyi konuşanlar demokrasiye zarar veriyor. Kendi istedikleri şekilde, güdümlü demokrasiyi dünyada egemen kılmak istiyor." şeklinde ifadeler kullanan Başbakan Erdoğan, "ABD'nin yaklaşımını ben anlamıyorum. Bu Mısır konusunda özellikle. Sayın Cumhurbaşkanıma söyledim siz arayın dedim. Aramak istedi ama netice ne oldu bilmiyorum. Suriye konusunda neticeleri alamadığım için Dışişleri Bakanlarımız görüşüyor. Biz de Biden ile görüşüyoruz. Ben adalet beklerim. Putin ile bu arada bazı görüşmelerimiz oldu. Putin ile de ABD'nin arası açık. Ukrayna'daki gelişmeler açık. Ukrayna'nın başına gelen kişi ile münasebetler kurduk. Bölgedeki gelişmelerle bizi mezhepçi anlayışla değerlendirmek isteyenler belli çevrelerdir." dedi.

O NİŞANI HERKESE VERİYORLAR

Başbakan Erdoğan, "Hamas ile El-Fetih arasındaki ilk görüşmeyi ben yaptım" diyor. Yahu dürüst ol bunun ilki Mekke anlaşmasıdır başı Melik'tir. Orada koptu biz devraldık. Bizim görüşmelerimizin sayısını anlatmaya gerek yok. Sayın Abbas'a söylediğimizde "Biz bunu bu kuruluşların başındaki herkese veriyoruz." Bunu satmanın anlamı yok." şeklinde konuştu.kalan karakter 1000

kartal kartal

erbakan hocayı dinleseydin amarikanın ne olduğnu anlardan

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.07.2014 12:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.