Bugünkü
Takvim

İşte 'ün A ve B planı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra CHP Genel Başkanlığı için A ve B planlarını devreye sokacak.

  • Güncel
  • 16.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.07.2014 10:35
ABONE OL
İşte Mustafa Sarıgül'ün A ve B planı
Akşam gazetesinden Murat Kelkitoğlu, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan 'le ilgili önemli bir iddiayı okuyucusuna aktardı. Kelkitoğlu'na göre Sarıgül bu aralar harıl harıl çalışıyor. CHP'li Sarıgül cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra CHP Genel Başkanlığı için düğmeye basacak.

İşte Kelkitoğlu'nun bugünkü yazısından ilgili bölüm:
....
İhsanoğlu'nun doğru bir isim olmadığı kanaatini taşıyan ve Başbakan Erdoğan karşısında yenilgiye uğrayacağını düşünen Sarıgül, A ve B planlarını hazırladı. Kendisine yakın isimlerle toplantılara başlayan Sarıgül'ün bu planlarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu kez merkez üs İstanbul Beykoz Konakları değil, Ankara'daki Angora Evleri. Sarıgül'ün burada iki evi var. Birini ofis olarak kullanıyor. Genelde salı günleri Ankara'ya giderek görüşmelerini burada yapıyor. Sarıgül bir yandan görüşmelerini yaparken, bir yandan da CHP içindeki dengeleri gözetme açısından zaman zaman Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüyor.

A VE B PLANI VAR

Gelelim Sarıgül'ün A planına!

Eğer Başbakan Erdoğan ilk turda seçilirse, Sarıgül de CHP Genel Başkanlığı'na oynayacak. Parti içindeki İhsanoğlu rahatsızlığından da faydalanacak Sarıgül, 10 Ağustos sonrası Kılıçdaroğlu'nun hiçbir şansının olmadığını düşünüyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalırsa, Kılıçdaroğlu'nun bir şekilde "Başbakan Erdoğan'ı birinci turda seçtirmemesinin başarı olarak kabul edileceği" düşüncesiyle genel başkanlık hedefinden vazgeçecek ve bütün planlarını, kasım ayında olabileceğini öngördüğü erken seçime göre yapacak.

Sarıgül ya yeni parti kuracak ya da Pensilvanya destekli kurulduğu iddia edilen, kurucu başkanlığını Abdurrahim Karslı'nın yaptığı Merkez Parti'yi satın alacak.

Sarıgül'ün, oluşturduğu A ve B planlarını hayata geçirebilmek amacıyla Türk siyasetinin çok yakından tanıdığı isimlerle dirsek temasında olduğu söyleniyor. Zamanı geldiğinde bu isimleri de bu köşede tek tek okuyacaksınız!

kalan karakter 1000

NUROL NUROL

chp si de...... mhp si de.....ey millet gördünüz mü...? bunlar İMGİLİZLER için siyaset yapıyor...!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır2
cevapla 16.07.2014 12:19
hatun hatun

bu partiye akilli biri talib olmazmi kardesim vah vah gercekten üzüldüm

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 16.07.2014 12:03
Recai Özer - Maltepe Recai Özer - Maltepe

Bunlar çete kurarlar. Turşu bile kuramazlar. Esasen CHP nin dörde ayrılması gerekir. 1.Ulusalcılar. 2.Kemalistler. 3.Solcular. 4.Aleviler. Paralelciler Merkez olmuşlar zaten. Seçim barajı inmezse hepsi sözüm meclisten dışarı olur. MHP ye acırım. Bunlara uydu oda parçalanacak, oda meclis dışı. Selahattin Demirtaş Anamuhalefet partisi lideri.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 16.07.2014 11:29
mehmet mehmet

chp nin başına bir gün geçecek. şimdiki chp lilerde hep birlikte kamer genç gibi mhp sıralarına katılacaklar bence. iyi olan bir şeyde dün düşman olanlar bu gün dost olmalırı insanı sevindiriyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 16.07.2014 10:54
MERT HAKIKAT MERT HAKIKAT

ANADOLUNUN DOĞUSUNDA MERKEZ DİYE AKLINDAN ZORU OLANLARA DERLER. MERKEZ PARTİ DERKEN CUK OTURMUŞ. BİRİ GÜNLERCE ARASI BÖYLE İSABET ETTİREMEZDİ.!

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 16.07.2014 10:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.