Bugünkü
Takvim

'e büyük şok

CHP Tunceli Milletvekili 'ün maaşı ve aracına kararı alındı.

  • Güncel
  • 16.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.07.2014 14:48
ABONE OL
Hüseyin Aygün'e büyük şok
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM), geçen yıl ocak ayında bir alt komisyon toplantısı öncesi polislere hakaret ettiği iddiasıyla mahkeme tarafından kınama ile dava masrafını ödeme cezası verilen CHP Tunceli Milletvekili 'ün maaşı ve özel aracına, yargılama giderini ödemediği gerekçesiyle kararı alındı.

Balıkesir'in Susurluk ilçesinde görevli polis memuru Çetin Çelebi'nin açtığı tazminat davasında yargılanan ve kınama ile dava masrafını ödeme cezası verilen Aygün'ün, yaklaşık 5 bin liralık yargılama giderleri ve avukatlık ücretini ödemesi için davacı avukatı Saygun Çelebi tarafından icra takibi başlatıldı.
Aygün'ün 7 gün içinde masrafları ödememesi üzerine Bursa 15'inci İcra Müdürlüğüne müracaat eden Saygun Çelebi, Aygün'ün maaşı ve özel aracına haciz koydurdu.

Çelebi, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Haciz kararından sonra Aygün'ün dava masraflarını ödememesi halinde otomobili yakalanarak yediemine teslim edilecektir. Ayrıca milletvekili maaşına da haciz konulmuştur" ifadesini kullandı.
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde terör ve şiddet olayları kapsamında yaşam hakkı ihlallerinin incelenmesine yönelik oluşturulan alt komisyonun 31 Ocak 2013'teki toplantısı öncesi CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, gittiği bir mahkemede yaşadığı olayı anlatırken salonu sivil polislerin doldurduğunu söylemişti. AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'in, "Polis olduklarını nereden anladınız?" demesi üzerine Tanal, bu kişilerin yelek giydiğini belirtmişti. Daha sonra Aygün, "Sivil polis oldukları yüzlerinden anlaşılıyor çünkü insandan çok eşyaya benziyorlar" ifadesini kullanmış, sözünün farklı algılanmasının ardından gazetecilerin sorusuna, "Eşek demedim, eşya dedim. Eşek en azından işe yarıyor" yanıtını vermişti.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde görevliyken yaklaşık 9 yıl önce terör örgütünün saldırısında yaralanan ve bir süre sonra Susurluk'a atanan polis memuru Çetin Çelebi, kardeşi Avukat Saygun Çelebi aracılığıyla Aygün hakkında polislere hakaret ettiği iddiasıyla 10 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı. Susurluk Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki yargılama sonucu Aygün'e kınama cezası verilmiş ve dava masrafını ödemesi kararlaştırılmıştı.
kalan karakter 1000

başkasuatyok başkasuatyok

bu katil suratlı kıro maganda kılıçtaroğlunun gayretiyle vekil oldu Eh birde dokunulmazlık verirsen seyreyle maganda kıroyu...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 16.07.2014 21:33
murat murat

pkklı bu adam üstelik kemalinde akrabası

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 16.07.2014 21:10
simge simge

pislikkkkkkkkkkkkkkk

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 16.07.2014 21:10
misafir misafir

chp'yi çoook güzel temsil ediyor! asil hal ve hareketleriyle! (adeta chp'nin dibini oyuyor görünen bu)

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 16.07.2014 19:24
ozan ozan

Ataturkün chp sinden gelinen noktaya bak

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 16.07.2014 18:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.