Bugünkü
Takvim

'tan sert tepki!

Başbakan'ın vizyon toplantısına katılan ünlülerden , kendilerine yönelik başlatılan linç kampanyasına çok sert bir şekilde cevap verdi. Çolak, Yani ben, giderken Sözcü Gazetesi'nden izin mi alacağım? Burada bir saçmalık var. Beni eleştirmeden önce kendilerine bir bakacaklar" dedi

  • Güncel
  • 14.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.07.2014 11:03
ABONE OL
Tanju Çolak'tan sert tepki!
Başbakan Erdoğan'ın vizyon toplantısına katılan ve haklarında linç kampanyası başlatılan ünlülerden, ünlü futbolcu , A Haber'de yayınlanan, Sevilay Yükselir'in sunduğu %100 Siyaset programına konuk oldu.

Çolak, bazı medya organlarının kara kampanyalarına, linç girişimlerine cevap verirken, "Sözcü gazetesinden izin alacak değilim" ifadelerini kullandı.

Sevilay Yükselir'in "Amerika'da devlet başkanları seçilirken, sanatçıların bir kısmı demokrat partinin adayını destekler, bir kısmı cumhuriyetçi partinin adayını destekler. 2012 seçiminde epeyce bir ünlü Obama'yı destekledi. Epeyce bir ünlü karşı tarafı destekledi. Ve orada bu durum hiç garipsenmez. Geleneksel bir hale gelmiştir. Taraflarını belli ederler.

Sözcü Gazetesi, Başbakan'ın toplantısındaki ünlüler için 'Başbakan'ın papatyaları' gibi bir ifade kullandı mesela. Türkiye'de neden farklı algılanıyor?" sorusu üzerine Tanju Çolak şöyle konuştu:

Papatyanın ne anlama geldiğini bilmeyen kişilerin yönettiği bir gazete diyorum. Biraz ağır konuşacağım ama, benim papapatyaya benzer bir tarafım yok. Benim bildiğim papatya, genellikle mayıs aylarında, baharın geldiğini gösteren bir çiçektir.

Biz toplumu temsil ediyoruz. Toplumun gözünün önünde olan kişileriz. Bugüne kadar ben hiç devletle iç içe olmadım. Beni herkes bilir. Medya da bilir, halkım da bilir.O TOPLANTIYA GİTTİYSEK KİME NE?

Sayın Başbakan'ın teveccüh edip davet ettiği toplantıya gittiysek, o vizyonu dinlediysek kime ne? Bu bizim özgürlüğümüzdür. İnsanlar takım tutarlar, karışmazlar. Parti desteklerler, karışılmaması lazım. Demokratik bir ülkede yaşıyoruz.

Kime ne bizim nereye gideceğimiz? Özgür insanlarız. Elli yaşına gelmişiz. Burada kararı biz vereceğiz.

SÖZCÜ GAZETESİ'NDEN İZİN ALACAK DEĞİLİM

Sayın Başbakanımızın bugüne kadar yaptığı icraatları, vizyonu, misyonu, Türkiye'ye kazandırdıkları... 2002 yılından bu yana Türkiye'deki değişimi bizler görüyoruz. Futbola ilgisinden dolayı da ayrı bir sempati duyuyorum. Yani ben, giderken Sözcü Gazetesi'nden izin mi alacağım? Burada bir saçmalık var.

Beni eleştirmeden önce kendilerine bir bakacaklar.

TÜRKİYE'NİN HAVASINI DEĞİŞTİRDİ

Türkiye'de Atatürk'ten sonra Turgut Özal... Yıllardır Özal'ı kim öldürdü, nasıl öldürdü bunları tartışıyoruz. Şimdi büyük bir devlet adamı çıktı Recep Tayyip Erdoğan. Bunları çok içten, samimiyetle söylüyorum. Yaptıkları ortada. Bugün bir araştırma yaptım, icraat yapmadığı, farketmediği, yolundan arabasına kadar, sağlıktan aklınıza gelmeyecek şeylere kadar bir çok şeyin öncüsü olmuş, Türkiye'nin havasını değiştirmiş bir Recep Tayyip Erdoğan'ı kabullenmemek çok büyük bir ayıp bence.

KILIÇDAROĞLU BİR LİDER DEĞİL

Ben o yüzden desteklemeye devam edeceğim. Saygı duyuyorum, başarılı olacağına da inanıyorum.

Kılıçdaroğlu bana göre bir lider değil. Bahçeli, baktığınız zaman çok doğru bir lider değil. İcraatçı bir lider değil.

kalan karakter 1000

Hakan Hakan

gezi olaylarına katılan sanatçılar gibi yıkmadılar yağmalamadılar halkı kötülük için kışkırtmadılar tabii onun için eleştiriyolar kendinize gelin burası muz cumhuriyeti değil başbakanımız sayesinde özgürlük var özgürlük

Aynı Görüşte misiniz?
evet37
hayır11
cevapla 15.07.2014 08:23
emre emre

TANJU ÇOLAK SEVİYORUZ SENİ BÜYÜKSÜN ABİ BEEEE..................

Aynı Görüşte misiniz?
evet35
hayır6
cevapla 15.07.2014 08:20
adsız adsız

SÖZCÜ NEDEN KÖRLER VE SAĞIRLARI OYNAR,SÖZCÜ OLMASA BU KARDEŞLERİMİZ İŞSİZ KALMAKTANMI KORKUYORLAR????
TAYYİP YENİ TÜRKİYE Yİ İNŞA ETTİ EY MİLLEZGÜN VE CALIŞKAN YAŞAMAKTAN BAŞKA
ÇARENİZ KALMADI

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır5
cevapla 15.07.2014 06:43
kemalist kemalist

büyük önder Atatürk yaşasa bu gezicilerin yüzüne tükürürdü sanatçılarımıza dil uzatan bu kişiler hepsi gezi olaylarına katılan adiler

Aynı Görüşte misiniz?
evet35
hayır14
cevapla 15.07.2014 00:57
Erman Erman

dalkavuklara verdiğiniz cvplar süper bunlar hep aynı bizde gezi olaylarına destek veren sanatçıları sevmiyoruz vizyon toplantısına katılan bütün sanatçıları alkışlıyoruzzz

Aynı Görüşte misiniz?
evet35
hayır5
cevapla 15.07.2014 00:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.