Bugünkü
Takvim

'e bir tepki de STK'lardan

'in 'ye saldırısı STK'ların sert tepkisine neden oldu. Derneği, "İsrail'i kınamıyor, telin ediyoruz" dedi. Deniz Feneri ise Gazze'ye yardım kampanyası başlattı

  • Güncel
  • 14.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 14.07.2014 13:15
ABONE OL
İsrail'e bir tepki de STK'lardan
Derneği'nin, 'in 'ye yönelik saldırılarını telin ettiği bildirildi.

Dernekten yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in yüzlerce tonluk bombalarla Gazze'ye saldırılarını sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Biz, Gazzeli çocukların özbeöz ağabeyleriyiz, kardeşleriyiz. Her şehit bebeğin gözünde kendi evladının gözlerini arayan utanası Müslümanlarız. Kardeşini vuran merminin parasını verecek kadar umarsız olmayız ama kalkıp gitmekten korkacak kadar dünyalıyız. Biz İsrail-Filistin savaşında taraf olamayacak kadar Filistiniz. Filistin bizim içimizde, şehit kardeşimizin gözü, çocuğumuzun gözbebeğinde. Biz Filistin'e taraf olamayacak kadar yakınız çünkü Filistin biziz, biz Filistiniz."

Saldırıların sona ermesi istenen açıklamada, "İletişim Platformu Derneği olarak İsrail'i kınamıyor, telin ediyoruz. Ebabillerden medet uman, 1,5 milyarlık İslam aleminin bir ferdi olarak Allah'a yalvarıyoruz; ya Rab, tüm İslam alemini bu utançtan kurtar. Elle düzeltme iradesini ver bu zayıf kullarına" ifadelerine yer verildi.

İSRAİL PROTESTO EDİLDİ
İstanbul'da Çeşitli sivil toplum kuruluşları, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto etti. Beyoğlu Tünel'de bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve üyeleri, İsrail aleyhinde sloganlar atarak Galatasaray Meydanı'na kadar yürüdü.Grup, basın buradaki basın açıklamasının ardından dağıldı.

300 AİLEYE YARDIM
Deniz Feneri Derneği İstanbul Şube Müdürü Yusuf Baykal, İsrail'in saldırı düzenlediği Gazze için başlattıkları yardım kampanyası kapsamında, ilk etapta 300 aileye gıda ve benzeri ihtiyaçlarını ulaştıracaklarını söyledi.

kalan karakter 1000

husnu husnu

resdmen saldiriyor provaka ediyor yani filistin suriye libanon hepsi birden alsin cembere madem oyle alsana boyle

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 14.07.2014 13:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.