Bugünkü
Takvim

Bir Garih dava

ABONE OL
Bir Garih dava
İstanbul Eyüp Mezarlığı'nda 14 yıl önce öldürülen, Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı 'in soyadını almak isteyen torunu Tal Garih Herzikowitz (29), ad ve soyadın düzeltilmesi için İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığı davayı kazandı. Herzikowitz soyadını iptal eden mahkeme, Garih soyadının kullanılmasına izin verdi. Şimdi ise Tal Garih'in kardeşi Niv Garih Herzikowitz (33), soyadının 'Garih' olması için aynı mahkemede dava açtı. Niv Garih Herzikowitz, 6 yıl önce İsrail Konsolosluğu'nda hatalı yazım nedeniyle 'Neev' olan adını, Niv olarak değiştirdiğini, adının yanına da Garih eklendiğini belirtti. Bu durumun hayatında karışıklığa neden olduğu için kardeşi gibi soyadının 'Garih' olmasını istediğini belirtti.

Ali OKTAY

kalan karakter 1000

kaan acar kaan acar

sayın Üzeyir bey bir yok uğruna öldürülmüştür basit bir cinayet gibi gösterildi o dönemde ama gerçek öle dil iyice araştırılmalı paralelcilerin parmağı olabilir

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 10.07.2014 02:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.