Bugünkü
Takvim

'İki ülke paralel yapıya destek verdi'

A Haber’de bu hafta Mehmet Akarca moderatörlüğünde yayınlanan ‘Yüzde Yüz Siyaset’ programına katılan Genel Başkan Yardımcısı çok önemli açıklamalarda bulundu.

  • Güncel
  • 08.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 08.07.2014 16:51
ABONE OL
'İki ülke paralel yapıya destek verdi'
A Haber'de bu hafta Mehmet Akarca moderatörlüğünde yayınlanan 'Yüzde Yüz Siyaset' programına katılan Genel Başkan Yardımcısı , Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı ve Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Kartoğlu'nun sorularını yanıtladı.

"MUHALEFETİN ADAY BELİRLEME YÖNTEMİ GAYRİCİDDİ"
CHP ve MHP'nin ve onların adaylarının ortaya koyduğu tablo beni siyaset adamı olarak ciddi üzüntüye sevk etti. CHP'nin ve MHP liderinin yaklaşımını ciddiyetten uzak olarak nitelendiriyorum. Türkiye'nin büyük hedefleri var. Türkiye'nin hevesini kırabilecek, bu yükü taşıyamayacak, Belli saikler üzerinden belirlenmiş bir adayı CHP ve MHP'nin gayri ciddiyet üzerinden oluşturduğunu düşünüyorum. Belirleme yöntemi olarak da öyle, sakatlıkları söz konusu. Başbakanımız gibi son 100 yılın en önemli liderlerinden olarak tanımlayacağımız bir kişi adaysa karşı taraftaki kişinin en azından bu kalibrasyona yakın bir aday olması seçimin geleceği açısından önemliydi. Ama CHP'nin önderliğinde oluşturulan konsorsiyum bu fırsatı da kaçırdı.

"GEÇMİŞTE HER SEÇİMİ KRİZE DÖNÜŞTÜRDÜLER"
Her cumhurbaşkanlığı seçimini krize dönüştürdüler. Devletin en tepesinde kontrol edici yeni bir vesayet sistemi oluşturdular. AK Parti bunu 2007 direnişiyle deldi ve ısrar etti. Bu topraklardan halkın tamamının seçtiği ilk devlet başkanıyla karşı karşıyayız. Medeniyetimiz açısından önemli bir gelişmedir. Yıllarca bu alışkanlıklara alışan topluluk elbette kendi iktidarını kaybetmemek için elinden gelen hadiseleri gerçekleştirecektir.

"ESKİ TÜRKİYE BLOĞUNUN PLANI 2015 SEÇİMLERİNE"
Bir, seçimi kazanmak isteyecektir. Kazanamayacaksa itibarsız hale getirip, sulandırıp eski Türkiye'nin cumhurbaşkanlığı anlayışına devam etmesi için bir tahkimat gerçekleştirecektir. Üç, tüm bunlar olmazsa da burada yapacağı tercihle birlikte 2015 ve 2019 seçimlerini bir şekilde planlayacaktır. Bu blok aslında 2010 referandumunda hayır diyen blok. Eski Türkiye iddiasının sahibi olan, koalisyon Türkiyesi'nin sahibi olan bir blok. Bu çatı falan değil, koalisyon. Yeni bir istikrarsızlık üretmek üzere ortaya çıkmıştır.17 Aralık'ta Erdoğan'ın bırakmamasının bir tek sebebi vardı. Onu Çankaya Köşkü'nde görmekti. Millet Başbakanımıza Cumhurbaşkanlığını yakıştırıyor. Milletin böyle bir talebi var.

"İKİ ÜLKE PARALEL YAPI'YI KULLANIP İHBAR ETTİ"
Uluslar arası dayanaklarını oluşturan unsurların tamamı, seçimin hemen akabinde Paralel Yapı'ya karşı çok ciddi ihbarlarda bulundu. Açık istihbarat üzerinden ihbarlarda bulundular. Bunları tetikleyen, varlığının oluşmasını sağlayan, meşruiyeti destekleyen ülkelerin seçim sonrası yaptığı açıklamaları netleştirirsek şöyle diyorlar: "Evet bizlere hizmetleri oldu." Bu şu demektir; Biz bunları kulandık, fakat bu seçim sonucundan sonra bunları değerlendirmeyeceğiz. İki ülke de bu konudaki açıklamalarını açıkça ortaya koydu.

"BEDELLİ KONUSUNDA ÇALIŞMAMIZ YOK"
Ordu da bizim ordumuz. Çok yakın bir tarihte bir Bedelli ile Türkiye karşılaştı. Kendi imkanlarıyla yerine getirdi. Şu an hükümetimiz kanadında herhangi bir çalışma sözkonusu değil.

kalan karakter 1000

Ali Ali

Ufak at kargalar yesin. Yada yerse. Çamur at izi kalır. Ölüm var ahiret var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.07.2014 21:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.