Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 07.07.2014 00:00
  • Son Güncelleme: 07.07.2014 18:35

Metiner'den bomba açıklamalar

"Türkiye'de badem bıyıklı neoconlar üzerinden siyaset tanzim edilmek isteniyor"

Metiner'den bomba açıklamalar
Medya Dünyası programı AK Parti Adıyaman Milletvekili 'i konuk etti. 'nun Çankaya seçimlerine adaylığını "Türkiye'de badem bıyıklı neokonlar üzerinden siyaset tanzim edilmek isteniyor" sözlerle değerlendiren Metiner, "İhsanoğlu'nun ve IŞİD'in arkasında hizalanan güç odakları kim" diye sorarak, desteğin benzer yerlerden geldiğini öne sürdü.

İHSANOĞLU'NUN ARKASIDAKİ GÜÇ ODAKLARINI ANLAMAK İÇİN IŞİD'İN ARKASINDAKİ GÜÇ ODAKLARI KİM DİYE SORALIM

Pensilvanya, Gezi bir metafor. Gezi dediğimizde, Pensilvanya dediğimizde eski Türkiye'yi muhafaza etmek isteyen, Recep Tayyip Erdoğan'ın önünü kesmek isteyen yeni Türkiye'nin önünü kesmek isteyen güç odaklarından bahsediyoruz. İhsanoğlu'nun arkasındaki güç odaklarına bakınız, İslam İşbirliği Teşkilatı Başkanı iken arkasındaki güç odaklarına bakınız,bölgesel güç odaklarına bakınız. Çok aykırı bir şey söyleyeceğim; bir de IŞİD'in arkasında hizalanan bölgesel güçlere bakalım. IŞİD'in arkasında hangi bölgesel güçler var, Suudi Arabistan ve bazı körfez ülkeleri...Sayın İhsanoğlu'nun arkasında hangi bölgesel güç odakları var, Bugüne kadar Mısır darbesi konusunda tek söz etmemesi, Sisi'yi ilk ziyaret eden kişinin Suudi Arabistan kralı olması, Suudi Arabistan Kralı ile Sisi'nin öpüşürken fotoğraflarını hatırlayınız.

BADEM BIYIKLI NEOCONLARLA SİYASET DİZAYN EDİLMEK İSTENİYOR

Türkiye'de Mısır'da yapılanının sandık yoluyla yapılmaya çalıştığını görüyoruz. İhsanoğlu böyle bir proje. Dini tamamlamak kemale erdirmek için Çankaya'ya gelmiyor. Din siyaset algısına bakınız Allahaşkına.Recep Peker'in modern versiyonu. "Din devlet hayatından ayrı tutulmalı"ymış. "Günaydın" derler. Dinin siyaset hayatından ayrı tutulması gerektiğini söylerken bunu açıklamak zorundasınız. Dindar bireyler siyasetin aktörü olamaz mı, devlet toplumu yönetirken dinden referans alınmamalı mı? Anayasa yaparken, kanun yaparken din tamamen devre dışı bırakılmasını talep etmek otoriter, seküler, laikçi anlayışın ılımlılaştırılmış hali. Bunun dibinde nasıl bir katı laiklik anlayışının yattığını biliyoruz. Türkiye'de badem bıyıklı neokonlar üzerinden siyaset tanzim edilmek istiyor. 30 Mart seçimi öncesi bunu başarmak istediler, şimdi Cumhurbaşkanlığı seçiminde bunu yapmak istiyorlar. Badem bıyıklı neoconlar asla Çankaya üzerinden vesayet rejimi oluşturamayacaklar. Çankaya üzerinden siyasetin dizayn edildiği dönem sona erecektir.

kalan karakter 1000

Yasin Özdemir Yasin Özdemir

Sevgili okurlar dikkat ettiniz mi,farkında mısınız bilmiyorum fakat bu badem bıyık türkçe konuşamıyor,bizim konuştuğumuz gibi konuşamıyor , sanki arap ve türkçe öğrenmiş birinin türkçesi var?Bir komşumuz vardı arap asıllılardı,işte tam onlar gibi konuşuyor.Ya bu adam dilimize dinimize yabancı,nasıl olacakta 76 milyonun Başkanı olacak?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.07.2014 00:01
adem adem

ya bu adamın birde düzgün bir demeci olmayacak mı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır3
cevapla 08.07.2014 15:02
Cevahir özden Cevahir özden

Badem bıyıklıya annem adını hatırlayamadığı için besmeleddin diyor,gül gül kırılıyoruz....Besmeledddin yanlış ilişkilere girmiş görülüyor....

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 08.07.2014 14:41
mehmet mehmet

düne kadar CHP li seçmenler paralelcilere badem bıyıklı diye hitlere bile benzetiyorlardı şimdi badem bıyıklı beyefendi bir insanın arkasından gidiyorlar. demek ki badem bıyıklı insanlar kötü değilmiş. kötü olsalardı şimdi arkalarından gitmezlerdi. sadece kendilerinin dediklerini yapan kim olursa o insan iyi oluyor demek ki.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır2
cevapla 08.07.2014 12:06
Nurettin Nurettin

Akılsızlık başa bela.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 08.07.2014 11:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.