Bugünkü
Takvim

davasında tutuklama kararı

davasında sanık polis A.Ş’nin tutuklanmasına karar verildi.

  • Güncel
  • 07.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 07.07.2014 13:08
ABONE OL
Ethem Sarısülük davasında tutuklama!
sırasında Ankara'da, polis A.Ş tarafından başından vurularak öldürülen 'ün davasının 6. duruşması başladı. Savcı mütalaasında sanık A.Ş kasten adam öldürdüğünü ve tutuklama kararı alınmasını istedi.

Ankara'da 1 Haziran'da Gezi Parkı eylemine destek gösterileri sırasında polis memuru A.Ş'ın silahından çıkan mermiyle hayatını kaybeden Ethem Sarısülük davası Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde saat 10.30 da başladı. Davaya sanık polis A.Ş. ve sanık, mağdur avukatlarının yanı sıra Sarısülük'ün yakınları ve CHP milletvekileri Hüseyin Aygün, Aylin Nazlıaka, Kamer Genç, Sezgin Tanrıkulu katıldı.

Geçen duruşma da yaşanan olaylar nedeniyle Jandarma ekipleri salonun içi ve dışında güvenliğini sağlaması için hazır bulundu. Sanık polis A.Ş duruşma salonuna yoğun güvenlik önlemleri altında duruşma salonuna getirildi.
Sanık avukatları duruşmada yaşanan olaylar nedeniyle mahkeme heyetine duruşmanın kapalı olması için dilekçe sundu. Mağdur avukatları, kendileri tarafından herhangi bir tehdit oluşturmadığı ve duruşmanın kapatılmaması yönünde karar alınmasını istedi.
Mahkeme heyeti, duruşmanın normal seyrinin devam etmesinden dolayı kapalılık talebinin reddine karar verdi.
'Çektim sıktım 3 tane' sözlerinin yer aldığı görüntüler anık avukatları tarafından bilirkişiye fotoğraf gönderilmesine gerek olmadığını ve görüntü de yer alan kişinin polis memuru A.Ş olduğunu ifade etti.

Mağdur avukatlarının geçen duruşmada yaşanan mahkeme heyeti için oluşturulan müzakere odasında 3 sivilin yer aldığını ve kararlarda oda da bulunduğu yönünde görüntülerin olduğunu söylendi. Mahkeme heyeti ise, sanığın korumaları olduğunu ve mahkeme tarafından yetkilendirilmiş özel korumaların olduğunu, müzakerelerin olduğu sırada da odadan dışarıya çıktığını belirtti.
Duruşma salonunda fotoğraf çeken birini fark eden mahkeme başkanı uyarıda bulunarak yasak olduğunu belirtti. Ethem Sarısülük'ün kardeşi buna karşın mahkeme başkanına, 'tiyatroyu çekiyoruz' diyerek cevap verdi.

Savcı mütalaasında, sanığın olay anında meşru müdafaa bulunmadığına, kasten adam öldürüldüğünün anlaşıldığına, silahının teslim etmesine, sanığın tutuklanmasına karar verilmesini istedi.
Sanık memur A.Ş savunmasında, bundan önceki yazılı ifademi katılıyorum. Olayların yaşanmasından dolayı üzgünüm. Kasten bu olayı işlemediğini belirtti.

kalan karakter 1000

Adem Adem

Mahkeme Gezicilerden oluşuyor herhalde.. Yahu olayın meşru müdafaa olması için illa da polisin mi ölmesi gerekiyordu. Yazık şu mahkemelerin haline...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.07.2014 01:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.