Bugünkü
Takvim

'da polis şiddeti: 1 ölü!

’da polisin karşıtlarına açtığı ateş sonucu 1 kişi hayatını kaybetti.

  • Güncel
  • 03.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 03.07.2014 19:30
ABONE OL
Mısır'da polis şiddeti: 1 ölü!
'da demokrasi yanlıları, ülkenin çeşitli kentlerinde düzenledikleri gösteri ve yürüyüşlerle 3 Temmuz 2013'teki askeri yi etmeye devam ediyor.

Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak'ın çağrısı üzerine, ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin görevden alınması ile sonuçlanan 3 Temmuz darbesini protesto etmek isteyen Mısırlılar, sabahın erken saatlerinden itibaren sokaklara döküldü.

Başta başkent Kahire olmak üzere İskenderiye, İsmailiye, Munufiye, Feyyum, Beni Suveyf, Dimyat, Şarkıyye, Dekahliye, Buheyra, Minya ve Süveyş'te düzenlenen gösteriler, güvenlik güçlerinin müdahalelerine rağmen sürüyor.

Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak kaynaklarından alınan bilgiye göre, polisin başkent Kahire'nin El-Heram bölgesinde yürüyüş düzenleyen darbe karşıtlarına açtığı ateşte Muhammed Baha (21) isimli genç hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.

Gösterilerde askeri darbe ve lider kadrosu lanetlenirken, Mursi'nin ülkenin tek "meşru" cumhurbaşkanı olduğu vurgusu öne çıkıyor. Gösterilerde sık sık protestolar sırasında öldürülenrin kanlarının hesabının sorulacağı yönünde sloganlar atılıyor.

Polisin aldığı yoğun güvenlik önlemleri kapsamında Tahrir, Rabia ve Nahda meydanları yaya ve araç trafiğine kapalı tutuluyor.

Öte yandan, İskenderiye'deki bir tren istasyonu ve Muntaza Karakolu çevresinde patlamaların meydana geldiği, olaylarda ölü ve yaralı bulunmdığı bildirildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.