Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 03.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 03.07.2014 13:47
ABONE OL

İşte Başbakan'ın bahsettiği o kız

A Haber, Türkiye'nin konuştuğu kız çocuğuna ulaştı. Başbakan Erdoğan'ın bahsettiği , şimdi 27 yaşında ve Trabzon'un Çarşıpazar ilçesinde yaşıyor.

Başbakan Erdoğan, adaylığını açıklarken 1994'te başından geçen bir olayı anlatmıştı. İstanbul'daki seçim çalışmaları sırasında, 7 yaşındaki bir kız çocuğu, yanına giderek kolundaki altın bileziklerini Erdoğan'a vermişti. 20 yıllık bilezik hatırasını araştıran A Haber, bileziğini veren 'a ulaştı."KOLUMDAN ÇIKARIP KENDİ BİLEZİĞİMİ VERDİM"

O gün zihnimde canlanıyor. Annemle Eminönü'nde dolaşırken, Başbakanımız da o sırada esnaf ziyareti yapıyordu. O zaman belediye başkan adayıydı. Annem de teşkilatlarda aktif olarak çalışırdı, ben de onunla beraber dolaşırdım. O yüzden ben de Başbakanımızı çok iyi tanıyordum o dönemde. O zaman yapılan yardımları görüyordum. Ben birden annemin kolundan çıkıp Başbakanımızın yanına gittim ve kendisine kolumdan çıkardığım bileziğimi verdim. Beni kucağına aldığını hatırlıyorum, gözümde canlanıyor. O an içimden geldi ve verdim. Annem beni böyle şeylere teşvik ederdi. O zaman 'dava aşkı' vardı. Türkiye'nin kurtarılması umudu, böyle şeyler aşılanıyordu. O zaman çocuktum, hangi niyetle gidip verdim bilmiyorum. Daha sonrasında annemin anlattığına göre o akşam bir yemek olmuş ve Başbakanımız o olayı orada anlatmış. Çok duygulu anlar yaşanmış, yardım toplanmış, herkes bu olaydan etkilenmiş.

"YILLAR SONRA RİZE'DE KARŞILAŞTIK, TANIDI"
Uzun bir zaman sonra, 2000'li yıllarda Başbakanımızla Rize'de karşılaştık. Bizim köye gelmişti, karşılamıştım ve beni hatırlamıştı. O zaman da duygusal anlar yaşanmıştı. Bileziği verdikten sonra Başbakanımızın tepkisini hatırlayamıyorum ama beni kucağına alıp sevmişti. Bu olayı cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladığı konuşmada anlattı ama izleyemedim. Burada televizyon yok, imkan yok ama duydum, arkadaşlarım anlattı. Tabii ki çok gururlandım, hoşuma gitti. 20 yıl sonra tekrar dile getirmesi çok güzel bir şey.

"CEZAEVİNE GİRERKEN UĞURLAMAYA GİTMİŞTİK"

O gün duyduğum şey dava aşkı mı bilmiyorum. Biz başa geleceğine inanıyorduk. Bunun pırıltısını gözlerimde gördü. Cezaevine uğurlamaya gittiğimizi hatırlıyorum. O zamanlar çocuktum ve herkes üzülüyor diye ben de üzülüyordum. Bizi hatırlayacağını düşünmüyordum. Tamamen Allah'ın takdiriyle yapılmış bir hareket. O olaydan etkilenmesi, 20 yıl sonra tekrar bunu anması, manevi duygularının da iyi olduğunu, değerli olduğunu gösteriyor.

Başbakanımızı cumhurbaşkanlığı sürecinde destekleyeceğiz. Daha iyi işler yapmasını ve yolundan, çizgisinden ayrılmamasını, bu süreci dualarla geçirmesini istiyoruz. Biz de dua ediyoruz.

kalan karakter 1000

Tarik Tarik

İnsanları yaşat ki, devlet yaşasın! Sizin gibi insanlar eksik olmasin bu ülkede

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır1
cevapla 03.07.2014 17:06
sami sami

ALLAH RAZI OLSUN SENDEN KARDEŞİM.BELKİ DE O ANLAMLI HAREKETİNİNİ VERDİĞİ ENERJİ İLE BUGÜNLERE GELDİ SAYIN BAŞBAKNIMIZ. ŞİMDİ DE İNŞALLAH TÜRKİYE NİN İLK BAŞKANI OLACAK İNŞALLAH.

Aynı Görüşte misiniz?
evet26
hayır2
cevapla 03.07.2014 16:06
davut davut

Bu neyin kafası bir bilen varsa öne çıksın

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır22
cevapla 03.07.2014 15:32
faruk faruk

senim köhnemiş kafan anlayamaz. aşk bu aşk. vatan millet sevdası.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 03.07.2014 20:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.