Bugünkü
Takvim

Erdoğan'ın kampanya mesajı

seçim çalışmalarında, 12 yıllık kazanımların korunacağını anlatacak. Erdoğan'ın Köşk'e çıktıktan sonraki ilk işiyse . Buna göre cemevi statüsüne Aleviler karar verecek

  • Güncel
  • 03.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 03.07.2014 09:01
ABONE OL
Erdoğan'ın kampanya mesajı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, adaylığını ilan etmesinin ardından seçim kampanyasında işlenecek ana tema tema belli oldu. Erdoğan, kampanyasında, Türkiye'nin geçirdiği değişimi anlatacak ve "Değişim tamamlandı, sıra dönüşümde. Kazanımları kaybettirmeyecek yapısal adımlar atılacak" diyecek.

KAZANIMLAR KORUNACAK

Erdoğan'ın, seçim kampanyasının en önemli sloganı "Dönüşüm" olacak. Son 12 yılda başta vesayet ile mücadele ve demokratikleşme adımları olmak üzere tüm kazanımların bir değişim olduğu, bu kazanımların bir daha geri döndürülemeyecek yapısal düzenlemelerle bir "dönüşüm" sağlanması hedefi vurgulanacak. Bu çerçevede özellikle AB süreci çerçevesindeki kazanımların tam üyelik yolunda kararlılıkla devam edilmesi ile muhafaza edilecek. Vesayet ile mücadele ve siyasetin güç kazanımı, bireysel hak ve özgürlükler alanındaki reformlar, milli iradenin güçlenmesi ve toplumun tüm kesimlerinin kazandığı kültürel haklar "yeni anayasa" ile garanti altına alınacak. 1.5 yıldır kan dökülmemesini sağlayan Çözüm Süreci için de devletin en tepesinden süreçte görev alacak kurumlara kadar geniş tabanlı koordinasyon sağlanacak. Böylece, Yeni Türkiye yolunda dönüşüm başlamış olacak. Dönüşümün önemli ayaklarından birini de uzun süredir gündemde olan ancak bir türlü tam anlamıyla hayata geçmeyen "" teşkil edecek.

ALEVİ AÇILIMI
Erdoğan'ın, "Halkın seçtiği Cumhurbaşkanı" olarak Köşk'e çıkmasının ardından gündeme gelecek Alevi Açılımı Paketi ile ilgili detaylara SABAH ulaştı. Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'nın koordinasyonunda tamamlanan paket gündemdeki tüm tartışmalara son vermeyi amaçlıyor. Yeni düzenlemeyle, "Cemevi ibadethane midir?" tartışmaları son bulacak. Cemevinin statüsünü tartışmanın devletin uhdesinde olmadığı vurgulanacak ve konu ile ilgili karar Alevi vatandaşlara bırakılacak. Aleviler bu konuda ne karar verirse, kabul edilecek. Devlet, bu alandaki tartışmaları tamamen Alevi toplumunun kararına bırakırken, temsil meselesine getirdiği çözüm ile de beklenen adımları atacak.

TEMSİL MESELESİNE ÇÖZÜM
Uzun süredir tartışılan "Alevi topluluğunu kim temsil edecek?" meselesi de yeni düzenleme ile sonuca ulaşacak. Diyanet İşleri'nde kurulacak bir Başkan Yardımcılığı ile tüm cemevlerinin sorumluluğu Diyanet'e bırakılacak. Tüm cemevlerinin bu çatı altında toplanması sağlanacak. Diyanet bünyesindeki bu birim, cemevi giderleri ve paket çerçevesinde getirilecek, "Alevi dedelerine maaş" konusundan da sorumlu olacak. Başkan Yardımcılığı koordinasyonunda belediyelerden ve Milli Emlak'tan cemevleri için arsa tahsisi yapılacak.

TAKSİCİLERLE VE KOMŞULARIYLA SOHBET ETTİ
, dün partisinin MKYK toplantısına katılmak üzere evinden AK Parti Genel Merkezi'ne geçerken yol güzergahında kendisini bekleyen bir grup vatandaşla sohbet etti. Erdoğan daha sonra, Zirai Donatım Taksi Durağı'na gidip taksilerle sohbet etti. Erdoğan, yaklaşık 25 dakika kaldığı duraktan ayrılırken hatıra fotoğrafı çektirdi. Erdoğan, önceki gece de çalışmalarını tamamlayıp evine giderken bir grup mahallelinin kendisine el salladığını görünce aracından inip sohbet etti.

Sabah/Mehmet Ali Berber

kalan karakter 1000

takvimciler takvimciler // KOCAELİ

Ülkeye hayırlı olsun..bu seçim dolayısıyla 100 milyon dolar vakfa gelir...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır4
cevapla 03.07.2014 16:11
ask ask

bunu çıkmadan yapsın daha iyi olur.yani alevi açılımını ; cemevlerini ibadethane olmasını ve diyatteki yerini...hedef ALLAh olunca isteyen uçakla, isteyen trenle, isteyen vapurla gider ... kime ne... inanın evreni yaran bu olağanüstü güç için önemli olan gerçek manada insan olmayı başarmak, hak ve adalet, dürüstlüktür... bu dünya hepimiz için bir sınavdır.. Sn Başbakan devletin başı olarak işinin başındayken dini kimliğinden sıyrılsın... sıradan bir sünni gibi değil de sınavlarını vermiş bir kul olarak...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır5
cevapla 03.07.2014 11:40
mustafa mustafa

Lütfen Başbakanımız Emekli derneklerini ziyaret edip dinlesin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 03.07.2014 11:09
takvimciler takvimciler // KOCAELİ

Hacı sen hayal kurma..nerde para bizim rizeli hacı orda...sehzade vakıf yanında

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır5
cevapla 03.07.2014 16:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.