Bugünkü
Takvim

çağrısı!

Sabah Gazetesi yazarı gazeteci Sevilay Yükselir, A Haber canlı yayınında " talebi" ile ilgili açıklamalar yaptı.

  • Güncel
  • 03.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 03.07.2014 19:17
ABONE OL
Bedelli askerlik çağrısı!
Yükselir, yaklaşık 800 bin insanın asker kaçağı olması ile ilgili Başbakan Erdoğan'a aileler adına ricada bulundu.

"SAYIN ERDOĞAN'DAN RİCADA BULUNUYORUM"

"Bu sorunu Milli Savunma Bakanı'nın tekrar gündeme getirmesi lazım. Bunu tekrar kabinenin gündeme alması lazım. Bu sorun çözülmezse gerçekten aile birliği bozulacak olaylar yaşanabilir. Çok samimiyetle söylüyorum. Bunun çözümü nedir bilmiyorum. Parasal olarak, şu kadar para, şu kadar yaş demiyorum. O artık teknik bir meseledir. Onu hükümet oturacak, enine boyuna tartışacak ve masaya bir paket getirecek. Ama yaklaşık üç dört milyon insanı ilgilendiren bir sorunla karşı karşıylayız ve bu sorunu çözmek zorundayız. Sayın Cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan'ın ilk olarak bu soruna el atması lazım. Ben gerçekten kendilerinden o gençler adına, o anneler adına, onlar adına ricacı oluyorum. Hakikaten bu sorunu çözmek için ne gerekiyorsa yapılmalı. Bu büyük bir sorun, bu sorunu çözmemiz lazım."

PLATFORMU'NDAN YENİ ÇALIŞMA

Konu ile ilgili Bedelli Platformu Yöneticisi Ali Deniz ile yaptığımız görüşmede;

"Bedelli askerlik talebimiz bu konu laşana kadar azim ve kararlılık ile devam edecek.
Hayata bazen farklı pencerelerden bakmak ve çözüm getirmek gerekli. Bedelli konusunu tartışmaktan ziyade 800 bini bulan yoklama kaçağı ve bakayalara acil çözüm gerekiyor zira rakam her geçen gün artıyor. Rakamın artması da sorunun olduğunu aleni gözler önüne seriyor.
Bugüne kadar yanlış bilinenleri veya yanlış olan algıyı değiştirmek adına yeni bir çalışma başlattık.

Türkiye genelinde yüzyüze görüşme yöntemi ile bir araştırma yaptırıyoruz. Kısa süre içerisinde araştırma firmasından sonuçları alıp kamuoyu ile paylaşacağız.

Bu sonuçlar ile yeni bir bedelli askerlik yasasından kaç kişinin faydalanmak istediğini belgelemiş olacağız. Eminim ki bu rakam tahmin edilenin çok çok üzerinde olacaktır." dedi.

kalan karakter 1000

hakan aydemir hakan aydemir

Çok sıkıntılıar yüzbinlerce genç var , her derde deva bulan hükümetimiz keşke bir an önce bu farklı sıkıntılardan dolayı bekleyen askere gidemeyen kardeşlerimizede bir deva bulsa.. En kısa zamanda çözüleceğine inanıyorum Hükümetimiz hiç kimseyi mağdur etmediği gibi bu gençlerin ailelerinin ve veya eşlerinin feryadınıda duyacaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 07.07.2014 02:02
Tolga Türker Tolga Türker

Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce bir müjde duymayı çok istiyoruz. Aksi halde hükümetimize güvenimiz bir kez daha sarsılacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 04.07.2014 18:13
FATİH FATİH

BEDELLİ ASKERLİK CB SEÇİMİ ÖNCESİ MUTLAKA ÇIKMALI ÇOK SIKINTILAR ÇEKİYORUZ EVLENEMİYORUZ İŞLERİMİZDEN RANDIMAN ALAMIYORUZ DAHA DOĞRUSU HAYATA DAİR BİR PROJE ÇİZEMİYORUZ SON KEZ MAKUL ŞARTLARDA BEDELİN 10 BİN YAŞINDA 27 YADA 26 OLMASINI TALEP EDİYORUZ SON KEZ.GÖRMEZDEN GELMEYİN BİZİ

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 04.07.2014 10:28
çıksın ama bir şartla çıksın ama bir şartla

yaş sınırı ve alınan para azaltılsın... ve daha önce FAHİŞ para alınan mükelleflere paraları iade edilmelidir. 30.000 tl ne büyük paradır. Oysa askere giden bir gence verilen aylık maaş ne cücük bir paradır. ADALET ADALET

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 04.07.2014 02:06
sadi serkaya sadi serkaya

bedelli askerlik cb seçiminden önce çıkmalıdır. lütfen bu hayati konuyu sürekli sürüncemede bırakıp her seçimde oy devşirilmeye çalışılmasın. meclis sorunları çözmek için var iki ileri bir geri yapıp milyonların sıkıntı çektiği sorunları her seçimde suistimal etmek için değil.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 04.07.2014 00:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.